باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
دوشنبه ۱۶ مهٔ ۲۰۲۲
Monday, May 16, 2022

دسته بندی ها :
استان ها
تفاهم نامه برای کاهش فاصله صنعت و آموزش‌های علمی
سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار رفاه اجتماعی تاکید کرد: بر اساس محورهای تعیین شده در زیست بوم ملی اشتغال، آموزش در دانشگاه‌ها و مراکز علمی باید متناسب با نیاز فعلی بازار کار کشور باشد.
خبرگزاری کار ایرانخبرگزاری کار ایران
۲۲ ژانویهٔ ۲۰۲۲
تفاهم نامه برای کاهش فاصله صنعت و آموزش‌های علمی
به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمود کریمی بیرانوند در آئین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه قم گفت: رویکرد کارآفرینی منجر به کاهش فاصله میان صنعت و دانشگاه می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: مراکز علمی باید فرهنگ کارآفرینی، آموزش کاربردی و عملیاتی را مبنای کار خود قرار دهند. 

سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال تصریح کرد: با این تفاهم نامه به دنبال کاهش فاصله میان صنعت و آموزش‌های علمی هستیم. 

کریمی بیرانوند با اشاره به پیشتاز بودن دانشگاه قم در عرصه گسترش فرهنگ کارآفرینی، گفت: امیدواریم به زودی این نوع تفاهم نامه‌ها با سایر دانشگاه‌های کشور نیز منعقد شود. 

در این نشست حجت الاسلام «عسگر دیرباز»، رئیس دانشگاه قم گفت: براساس این تفاهم، دانشگاه قم با هدف ایجاد اشتغال‌زایی و توسعه فرهنگ کافرآینی به صورت فعال و جدی وارد این عرصه می‌شود. 

وی افزود: امیدواریم در این مسیر در کنار معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و حوزه علمیه به موفقیت دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/