باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
دوشنبه ۱۹ اکتبر ۲۰۲۰
Monday, Oct 19, 2020

دسته بندی ها :
سیاست
 پروژه ۷ هزار میلیاردتومانی پتروشیمی  چهارم تصویب شد 
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بر اساس تفاهم نامه جهش تولید در سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به کرمانشاه، ۸۱۱۱ شغل با ۱۴۵۱ میلیارد تومان اعتبار در استان ایجاد می‌شود؛ گفت: اجرای پتروشیمی اسلام آبادغرب نیز هدیه ارزشمند دولت به مردم است.
خبرگزاری صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰
 پروژه ۷ هزار میلیاردتومانی پتروشیمی  چهارم تصویب شد 
به گزارش  خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه،  «هوشنگ بازوند» امروز (۳ مهرماه) در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و ستاد اقتصادمقاومتی استان کرمانشاه که با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزارشد؛  اظهار داشت: آقای دکتر نوبخت در غروب روز سوم زلزله،  بعد از برگزاری نشست بحران در کرمانشاه، اعتبارات مصوب را ابلاغ کردند که در تاریخ کشور بی سابقه بود.
 
وی افزود: این زلزله ۱۱ هزار میلیارد تومان هزینه برای دولت در پی داشت که این اعتبارات به شکل مناسبی توسط دکترنوبخت ابلاغ شد.
 
مدیر ارشد استان کرمانشاه اظهار داشت: استان کرمانشاه برای عبور از بحران پیک کرونا نیازمند تجهیزات است و انتظار می‌رود از محل اعتبارات کرونا‌ به کرمانشاه کمک شود.
 
بازوند یادآور شد: کرمانشاه در دوران هشت سال دفاع مقدس از روند توسعه عقب ماند و انتظار‌ می‌رود دولت برایجبران این عقب ماندگی‌ها یک نگاه ویژه به کرمانشاه داشته باشد.
 
نماینده عالی دولت در استان افزود: اجرای پتروشیمی چهارم با هفت هزار میلیارد تومان هدیه‌ای ارزشمند بود که در سال آخر دولت به کرمانشاه داده شد و دیروز نیز در شورای اقتصاد تصویب و ابلاغ شد.
 
استاندار کرمانشاه عنوان کرد: در سفر امروز دکتر نوبخت سه تفاهم نامه مهم به امضاء رسید که‌ می‌تواند از بخشی ازمشکلات استان گره گشایی کنند.
 
وی افزود: تداوم بحران کرونا و فشار‌های اقتصادی ناشی از آن در کرمانشاه موجب شده که مردم زلزله زده از بازپرداختوام‌ها ناتوان باشند.  از دولت انتظار‌ می‌رود در این شرایط یک سال دیگر نیز وام‌ها را امهال کند.
 
بازوند در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: در این سفر ۱۷ پروژه ملی و استانی مهم و اثرگذار با۱۰۰۰‌میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که در صورت تامین اعتبار،  تا پایان دولت یا به اتمام‌ می‌رسند و یابخشی از آن به اتمام‌ می‌رسد.
 
وی حل مشکلات آب شرب کرمانشاه را یکی از اولویت‌ها برشمرد و گفت: شهر کرمانشاه در شرایط فعلی ۹۰۰ لیتر بر ثانیهکمبود آب شرب دارد و تخصیص اعتبار برای اجرای این پروژه بسیار ضروری است.
 
بازوند با تاکید براینکه کرمانشاه تنها مرکز استانی است که هنوز مشکل جدی فاضلاب دارد در ادامه عنوان کرد: فاضلاب از  ۹ ورودی به رودخانه قره سو وارد‌ می‌شود و متاسفانه این فرصت ارزشمند گردشگری را تبدیل به یک تهدیدکرده است‌ که انتظار‌ می‌رود اعتبارات لازم برای تکمیل آن تخصیص داده شود.
 
وی تکمیل راه زله زرد به سومار را یکی از اولویت‌های استان دانست و گفت: با اجرای این پروژه گیلانغرب از بن بستخارج‌ می‌شود و زمینه برای توسعه مبادلات مرزی و رونق اقتصادی منطقه فراهم شود.
 
 وی عنوان کرد: راه دسترسی به پایانه مرزی شیخ صله بسیار صعب العبور و دشوار است و احداث تونل سیاه طاهر میتواند به تسهیل در تردد کامیون‌ها و رونق مرز بسیار کمک کند.
 
استاندار کرمانشاه تکمیل راه آهن غرب کشور را یکی دیگر از پروژه‌های مهم استان دانست و گفت: امتداد راه آهن ازکرمانشاه تا خسروی‌ می‌تواند به رونق مبادلات تجاری و تردد زوار بسیار کمک کند.  راه آهن کرمانشاه _ اسلام آباد از ۸۰درصد پیشرفت برخوردار است و انتظار داریم انجام این پروژه نیز در تفاهم نامه با قرار گاه خاتم گنجانده شود.
 
وی افزود: اجرای پروژه باغ موزه دفاع مقدس در استانی که جنگ در آن آغاز شده و به اتمام رسیده است یک ضرورتاست و اختصاص اعتبار برای اجرای این پروژه مطالبه مردم شهیدپرور کرمانشاه است.