باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱
Thursday, Jun 24, 2021

دسته بندی ها :
استان ها
تایید صلاحیت نامزدهای شوراهای اسلامی باید بر ملاک قانون صورت گیرد
قزوین – ایرنا – دادستان مرکز استان قزوین گفت: در رسیدگی به صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا باید به صلاحیت فردی و اجتماعی افراد توجه کنیم و ملاک بررسی‌ها مرّ قانون باشد.
خبرگزاری جمهوری اسلامیخبرگزاری جمهوری اسلامی
( و ۱ سایت دیگر )
۱۱ مهٔ ۲۰۲۱
تایید صلاحیت نامزدهای شوراهای اسلامی باید بر ملاک قانون صورت گیرد

به گزارش ایرنا، محمد قاسمی روز سه شنبه در ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان قزوین، افزود: در تایید صلاحیت ها همیشه عده ای موافق و عده ای مخالف بوده اند و هماهنگونه که رد صلاحیت ها می تواند تاثیر منفی بگذارد اگر افرادی که صلاحیت ندارند هم تایید شوند باز تاثیر منفی در جامعه خواهد داشت و در واقع یک تیغ تیز دولبه است.

وی با تاکید بر امانت داری هیات نظارت استان در بررسی صلاحیت های داوطلبان، گفت: همانگونه که آرای مردم حق الناس بوده،  رسیدگی به صلاحیت ها هم حق الناس است و باید در نهایت دقت انجام شود.

این مسوول افزود: باید به گونه ای در این زمینه عمل کنیم که بتوانیم روز قیامت در دادگاه عدل الهی جوابگو باشیم و نباید رفتارهای ما موجب دلسردی دلسوزان نظام و انقلاب شود.

وی گفت: بررسی صلاحیت ها همیشه شرایط خاص خود را داشته است و تنها چیزی که می تواند کمک کند از این آزمون به درستی عبور کنیم عمل به قانون است که در فرمایش مقام معظم رهبری مشاهده کرده ایم.

قاسمی با اشاره به برگزاری چهارمین جلسه ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در استان، گفت: از جمله استان هایی هستیم که در این زمینه پیشتاز بوده ایم و باید بیشترین وقت را در پیشگیری از وقوع تخلفات انتخاباتی صرف کنیم.

وی گفت: با توجه به اینکه تبلیغات انتخاباتی این دوره با استفاده حداکثری از فضای مجازی انجام خواهد شد باید رصد مستمری داشته باشیم و موارد تخلف و جرم را شناسایی کرده و قبل از وقوع پیشگیری کنیم.

دادستان قزوین افزود: باید کارگروه قضایی ذیل ستاد تخلفات انتخاباتی استان با عضویت قضات دادسرا، دادگاه و ظابطان تشکیل دهیم و پرونده های انتخاباتی را در حوزه مستندسازی و صدور احکام و آرا با خرد جمعی و هم افزایی به سرانجام برسانیم.