باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۰۵ اوت ۲۰۲۱
Thursday, Aug 05, 2021

دسته بندی ها :
استان ها
مردم چهارمحال و بختیاری هیچ‌گونه نگرانی بابت پروژه بن-بروجن نداشته باشند
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: پروژه آبرسانی بن- بروجن در حال حاضر نزدیک به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، بنابراین مردم استان هیچ‌گونه نگرانی بابت این پروژه نداشته باشند، زیرا این پروژه تعطیل نخواهد شد، همچنین رئیس شورای امنیت کشور قول پیگیری مطالبات به حق مردم این استان را داده است.
خبرگزاری ایسناخبرگزاری ایسنا
۲۴ آوریل ۲۰۲۱
مردم چهارمحال و بختیاری هیچ‌گونه نگرانی بابت پروژه بن-بروجن نداشته باشند

اقبال عباسی چهارم اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری با اشاره به اتفاقات چند روز اخیر در حوزه آبریز زاینده‌رود، اظهار کرد: تعدادی از مطالبه‌گران و فعالان حوزه آب در دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری اقدام به انتشار اطلاعیه و دعوت مردم به شرکت در تجمع کردند.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: اعتراض مردم استان مجاور درخصوص مخالفت با اجرای پروژه آبرسانی بن- بروجن و مطالبه مردم چهارمحال و بختیاری نیز تسریع در روند این پروژه آبرسانی بود، بنابراین رئیس شورای امنیت کشور طی ابلاغیه‌ای به اعضای شورای تامین دو استان خواستار جلوگیری از هرگونه تجمع و اقدام در این خصوص شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه مردم چهارمحال و بختیاری  توصیه‌ها، قوانین و پروتکل‌های بهداشتی را مراعات کردند و مردم اصفهان نیز در جغرافیای استان خود تجمع داشتند، بنابراین وظیفه مسئولان در پیگیری مطالباتشان سنگین‌تر از گذشته خواهد بود و مسئولان کشوری و استانی این مطالبات را در چارچوب قوانین پیگیری خواهند کرد.

عباسی در خصوص پروژه آبرسانی بن- بروجن، خاطرنشان کرد: این پروژه در سال‌های گذشته تمامی مجوزات قانونی را اخذ کرده، این پروژه دارای مصوبه شورای امنیت کشور و دولت است.

استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: پروژه آبرسانی بن- بروجن جزو ۳۱ طرح اولویت‌دار کشور است و در حال حاضر نزدیک به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، بنابراین مردم استان هیچ‌گونه نگرانی بابت این پروژه نداشته باشند، زیرا این پروژه تعطیل نخواهد شد، همچنین رئیس شورای امنیت کشور قول پیگیری مطالبات به حق مردم این استان را داده است.

وی با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری تنها نزدیک به ۱۰ درصد آب کشور را تولید می‌کند، گفت: همچنین این استان نزدیک به هشت درصد از آب زاینده‌رود برداشت می‌کند، در حال حاضر یک سوم روستاها و یک ششم شهرهای این استان با تانکر آبرسانی می‌شود، پروژه آبرسانی بن- بروجن نزدیک به ۴۱ میلیون متر مکعب آب را برای آب شرب نیمی از جمعیت این استان تامین خواهد کرد که نسبت به آب خروجی از زاینده‌رود بسیار اندک است.

انتهای پیام