باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۱
Thursday, Sep 16, 2021

دسته بندی ها :
بازار
کاهش رتبه الکسا با ترفند‌های کاربردی و ساده
کاهش رتبه الکسا و بهبود آن برای جذب بازکننده‌های بیشتر برای سایت شما کمک زیادی خواهد کرد.
خبرگزاری صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
۲۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۱
کاهش رتبه الکسا با ترفند‌های کاربردی و ساده
کاهش رتبه الکسا با ترفند‌های کاربردی و سادهبه گزارش گروه وبگردی خبرگزاری صدا و سیما، بسیاری از افرادی که سایت تازه تاسیس دارند که می‌خواهند رتبه‌ی سایت خود را کاهش دهند. کاهش دادن به این معنی است که رتبه سایت به عدد یک نزدیکتر شود. برخی از کسانی که سایت تاسیس می‌کندد نمی‌دانند چگونه رتبه سایت خود را کاهش دهند. ما در این مطلب به آموزش کاهش رتبه سایت در اینترنت و بیان اهمیت رتبه سایت می‌پردازیم.

الکسا چیست؟
شرکت الکسا که در سال ۱۹۹۶ تحت نظر شرکت آمازون تشکیل شد که مسئولیت جمع آوری داده‌های مختلف مربوط به رتبه بندی سایت‌ها را دارد. همانطور که گفته شد الکسا یک شرکت و وبگاه اطلاعاتی وب است که بر اساس عملکرد سایت‌ها رتبه‌ای به ان‌ها اختصاص می‌دهد.  
همچنان که خود وبگاه الکسا بیان می‌کند، رتبه الکسا نشان دهنده شهرت وبسایت شما و ارتباط ان با وبسایت‌های دیگر است. کاهش رتبه الکسا به شما کمک خواهد کرد که بازدید کننده‌های بیشتری را به وبسایت خود جذب کنید.

اهمیت کاهش رتبه الکسا برای سئو
در تحقیقات و بررسی‌ها انجام شده مشخص شده است است که نباید توجه زیادی به رتبه الکسا مخصوصا هنگامی که در حال توسعه و بهینه سازی سایت خود هستید داشته باشید. رتبه الکسا به سئوی سایت وابستگی‌هایی دارد، الکسا ترافیک سایت شما را می‌سنجد و سئوی خوب سایت به شما کمک می‌کند که ترافیک سایت شما افزایش یابد و این افزایش ترافیک منجر به بهبود رتبه الکسا سایت شما خواهد شد. در ادامه این مطلب به آموزش ترفند‌های کاهش رتبه الکسا میپردازیم.   کاهش رتبه الکسا با ترفند‌های کاربردی و ساده
ب تولید محتوای خوب
برای اینکه رتبه‌ی الکسای سایت شما کاهش یابد باید مطالب بی نظیر و با سئوی عالی را در سایت خود منتشر کنید. مطالبی که از نظر محتوایی ارزش زیادی داشته باشند موتور‌های جست و جو آن‌ها را در صفحات اول نشان خواهند داد و در نتیجه ترافیک سایت شما نیز افزایش خواهد یافت و با توجه به افزایش ترافیک سایت شما، رتبه الکسای سایت نیز کاهش خواهد یافت.   کاهش رتبه الکسا با ترفند‌های کاربردی و ساده
برای کاهش رتبه سایت خود با استفاده از تولید محتوا فقط گذاشتن یک یا چند مطلب ثابت کارساز نخواهد بود، برای بهتر شدن رتبه الکسای خود وافزایش ترافیک سایت باید به صورت منظم در سایت مطلب بگذارید.

اشتراک گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی
در زمان حاضر بیشتر افراد از اینترنت در شبکه‌های مجازی استفاده می‌کنند و از سایت‌ها کم بازدید می‌کنند. اگر شما مطالبی را که در سایت منتشر می‌کنید در شبکه‌های اجتماعی نیز به اشتراک بگذارید ترافیک و همچنین رتبه سایت شما کاهش خواهد یافت.

نصب الکسا تولبار
ازونه الکسا تولبار به شما کمک خواهد کرد که با وردود به سایت خود و سایت‌های دیگر رتبه الکسا را بفهمید. الکسا تولبار علاوه بر اینکه اطلاعاتی را در مورد رتبه سایت در اختیا می‌گذارد، سرعت سایت را نیز به کاربر میفهماند. این نکته را در نظر داشته باشید که الکسا تولبار ممکن ات اطلاعات دقیقی را در اختیار شما نگذارد.   کاهش رتبه الکسا با ترفند‌های کاربردی و ساده
چگونگی نصب الکسا تولبار

نصب الکسا تولبار بسیار ساده است. برای نصب الکسا تولبار مراحل زیر را انجام دهید.

با مروگر خود وارد صفحه نصب الکسا تولبار شوید. (می توانید در گوگل سرچ کنید)
بر روی Install Alexa extension کلیک کنید.
الکسا تولبار در بالای مرورگر شما ظاهر خواهد شد که شما می‌توانید با کلیک بر روی آن اطلاعات سایت مورد نظر را مشاهده کنید.

اضافه کردن ویجت الکسا بر روی سایت خود
نصب الکسا تولبار به طور کلی به بهبود رتبه الکسای سایت شما کمک‌های زیادی می‌کند. اما مشکل اصلی در این است که همه کاربرانی که می‌خواهند وارد وب سایت شما شوند، از این تولبار در مرورگر خود استفاده نمی‌کنند. در نتیجه نمی‌توانند وضعیت وب سایت شما را در الکسا مشاهده کنند. برای حل این مسئله بهتر است ویجت الکسا را به سایت خود اضافه کنید. با این کار شما به الکسا کمک زیادی کرده اید که این مسئله در بهبود رتبه الکسا سایت شما می‌تواند تا حد زیادی تاثیرگذار باشد.