باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
یکشنبه ۱۸ آوریل ۲۰۲۱
Sunday, Apr 18, 2021

دسته بندی ها :
بین الملل
وزیر خارجه افغانستان برای رایزنی با مقامات روسی عازم مسکو شد
کابل - ایرنا - وزیر امور خارجه افغانستان برای رایزنی با همتای روسی خود در خصوص گفت وگوهای صلح با طالبان ، مبارزه با تروریسم و اجماع منطقه‌ای عازم مسکو شد.
وزیر خارجه افغانستان برای رایزنی با مقامات روسی عازم مسکو شد

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه افغانستان امروز چهارشنبه اعلام کرد که محمد حنیف اتمر در رأس یک هیأت بلند پایه دولتی در چارچوب دیدار سه جانبه کابل را به مقصد مسکو ترک کرد.

وزارت خارجه افغانستان گفته است که اتمر در این سفر سه روزه در باره گسترش روابط دوجانبه، تقویت اجماع منطقه‌ای و بین‌المللی در قبال روند صلح افغانستان، و افزایش همکاری‌ها در راستای مبارزه  مشترک با تروریسم و جرایم‌سازمان ‌یافته در منطقه با مقامات روسی گفت وگو می کند.

چند روز پیش ضمیرکابلوف نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان به رسانه‌ها گفته بود که ایجاد دولت موقت تنها راه برون رفت از مشکل کنونی این کشور است.

این موضع روسیه با واکنش وزارت خارجه افغانستان مواجه شد و دستگاه دیپلماسی خارجی افغانستان این سخنان نماینده ویژه روسیه در امور این کشور را به نفع کابل ندانست.

دولت افغانستان تلاش های خود را  برای اجماع منطقه ای  برای دستیابی به صلح و ثبات افزایش داده و تاکنون برای رسیدن به  این هدف به اسلام آباد، هند، ایران و تاجیکستان سفر کرده است.