باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
دوشنبه ۱۶ مهٔ ۲۰۲۲
Monday, May 16, 2022

دسته بندی ها :
استان ها
آموزش در مراکز علمی باید متناسب با نیاز بازار کار کشور باشد
کریمی گفت: بر اساس محورهای تعیین شده در زیست بوم ملی اشتغال، آموزش در دانشگاه ها و مراکز علمی باید متناسب با نیاز فعلی بازار کار کشور باشد.
خبرگزاری برناخبرگزاری برنا
۲۲ ژانویهٔ ۲۰۲۲
آموزش در مراکز علمی باید متناسب با نیاز بازار کار کشور باشد
به گزارش برنا؛ محمود کریمی بیرانوند سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار رفاه اجتماعی، در آئین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه، اظهار کرد: رویکرد کارآفرینی منجر به کاهش فاصله میان صنعت و دانشگاه می شود.

وی بیان کرد: مراکز علمی باید فرهنگ کارآفرینی، آموزش کاربردی و عملیاتی را مبنای کار خود قرار دهند.

سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال تصریح کرد: با این تفاهم نامه به دنبال کاهش فاصله میان صنعت و آموزش های علمی هستیم.

کریمی بیرانوند  با اشاره به پیشتاز بودن دانشگاه قم در عرصه گسترش فرهنگ کارآفرینی، گفت: امیدواریم به زودی این نوع تفاهم نامه ها با سایر دانشگاه های کشور نیز منعقد شود.

در این نشست حجت الاسلام "عسگر دیرباز" ، رئیس دانشگاه قم گفت: براساس این تفاهم، دانشگاه قم با هدف ایجاد اشتغال زایی و توسعه فرهنگ کافرآینی به صورت فعال و جدی وارد این عرصه می شود.

وی افزود : امیدواریم در این مسیر در کنار معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاونکار و رفاه اجتماعی و حوزه علمیه به موفقیت دست پیدا کنیم.

رئیس دانشگاه قم تاکید کرد: تقویت جنبه اجتماعی اشتغال، برنامه جدی ما در این تفاهم نامه خواهد بود.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید:
  • فقط اشتغال قطعی در سامانه ملی اشتغال ثبت می شود
  • خوزستان در حوزه اشتغال و کار آفرینی رتبه نخست کشور /استخدام نیروی کار غیر بومی در خوزستان ممنوع است/راه اندازی خانههای فرهنگ کار استان/تشکیل اولین شورای عالی تعاون کشور در خوزستان