باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
شنبه ۱۶ اکتبر ۲۰۲۱
Saturday, Oct 16, 2021

دسته بندی ها :
استان ها
بازنگری در آرایش جریان رسانه‌ای جبهه انقلاب
مشهد ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت مأموریت خود را در حوزه فرهنگ و رسانه در راستای بازنگری جریان رسانه‌ای جبهه انقلاب آغاز کرده است.
خبرگزاری مهرخبرگزاری مهر
۲۴ سپتامبر ۲۰۲۱
بازنگری در آرایش جریان رسانه‌ای جبهه انقلاب

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی اسماعیلی شامگاه پنج‌شنبه در آئین اختتامیه پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر خراسان رضوی که در تالار شهر مشهد برگزار شد با بیان این‌که در حوزه رسانه و فعالیت‌های رسانه‌ای، سال‌هاست که در مصاف نابرابر با جریان امپریالیسم قرار گرفته‌ایم، اظهار کرد: بعد از دهه اول انقلاب، با تغییر رویکرد جبهه رقیب مواجه شدیم و از سال ۶۸ به بعد وارد یک منازعه فرهنگی گسترده شدیم.

وی با اشاره به این‌که یکی از این ابعاد این منازعه فرهنگی، حوزه رسانه بود، ادامه داد: در این حوزه با یک عملیات پیچیده رسانه‌ای و پشتیبانی گسترده مالی، امنیتی و اطلاعاتی روبرو بودیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فتنه ۸۸ را محصول یک عملیات پیچیده امنیتی، رسانه‌ای و روانی دشمن دانست و افزود: شاهد یک عملیات به بلوغ رسیده رسانه‌ای و امنیتی علیه ایران بودیم که از آن به‌عنوان «جنگ نرم» یاد می‌شود.

وی اضافه کرد: تقلب واژه دروغی بود که وارد ادبیات رسانه‌ای کشور شد، اگر هدایت رهبر معظم انقلاب و بصیرت عمارهای انقلاب نبود، امواج سهمگین این فتنه قدرت آن را داشت که کشتی انقلاب را با خطر جدی مواجه کند.

اسماعیلی تصریح کرد: در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری، رهبر معظم انقلاب یک جمله مهم فرمودند و آن، لزوم بازنگری در جریان رسانه‌ای جبهه انقلاب بود و امروز دولت مردمی و انقلابی مأموریت خود را در حوزه فرهنگ و رسانه با این تکلیف بزرگ آغاز کرده است.

وی بیان کرد: فتنه ۸۸ در همان جا که نقطه تهدید بود، سرآغاز نقطه ایجاد جریان رسانه‌ای انقلاب شد و امروز بعد از گذشت بیش از ۱۰ سال، جریان رسانه‌ای انقلاب در نقطه خوبی قرار گرفته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر این‌که دولت انقلابی و مردمی، سیاست اصلی خود را بر اساس منویات مقام معظم رهبری و آن هم «بازسازی رسانه‌ها» بنیان نهاده است، افزود: دیروز رئیس جمهور به همه بخش‌های دولت دستور داد که بخش‌های فرهنگی و رسانه‌ای باید با یک برنامه منظم و هماهنگ کار کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگ و هنر به دنبال شکستن انحصارها هستیم و برای کمک به مناطق محروم، بخش ویژه‌ای را در وزرات‌خانه راه‌اندازی کرده‌ایم.

اسماعیلی با اشاره به این‌که همه دستگاه‌هایی که ساختار فرهنگی دارند، باید به وزرات ارشاد معرفی شوند، ادامه داد: این کار باعث می‌شود تا برنامه‌های فرهنگی و رسانه‌ای منظم و هماهنگ را به صورت هم‌افزا دنبال کنیم و هم‌چنین با نهادهای بیرون از دولت نیز به دنبال ایجاد یک شبکه هم‌افزایی رسانه‌ای هستیم تا گام‌های بزرگی برای اعتلای حوزه رسانه کشور برداریم.

وی یادآور شد: مشهد در ۱۰۰ سال اخیر در جریانات فرهنگی با رجال سیاسی خود، یا پیشتاز و یا جزو پیشتازان بوده است.