باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
چهارشنبه ۱۲ مهٔ ۲۰۲۱
Wednesday, May 12, 2021

دسته بندی ها :
جامعه
شهرداری به وظایف خود در ادغام سازمانها عمل نکرد
لایحه اساسنامه های ۱۹ سازمان وابسته به شهرداری تهران در جلسه علنی شورای شهر بررسی شد و خزانه دار شورا نسبت به کم کاری شهرداری در ادغام سازمان های مشابه انتقاد کرد.
خبرگزاری مهرخبرگزاری مهر
۱۸ آوریل ۲۰۲۱
شهرداری به وظایف خود در ادغام سازمانها عمل نکرد

به گزارشخبرنگار مهر، لایحه اساسنامه های ۱۹ سازمان وابسته به شهرداری تهران و آیین‌نامه های مالی و معاملاتی و اداری و استخدامی سازمان‌ها موضوع ماده واحده و بند (ج) ماده (۹) اساسنامه نمونه ضمیمه مصوبه اصلاحیه مصوبه اصلاحیه اساسنامه نمونه سازمان های وابسته به شهرداری تهران» در جلسه امروز شورای شهر بررسی شد.

حسن رسولی خزانه دار شورا در توضیح این لایحه گفت: این لایحه پیشتر به تصویب شورای شهر رسیده است. بر اساس قانون چون موظف به دریافت تاییدیه وزارت کشور بودیم، آذر ماه سال ۹۸ موافقت ایشان را گرفتیم. براساس این مصوبه شهرداری موظف شد از جهت انطباق ارکان و نیز درج شرح وظایف متفاوت و آیین نامه های واحد مالی، معاملاتی و استخدامی اقدام و لایحه را به شورای شهر ارسال کند.

وی افزود: به علاوه شهرداری موظف شد تا با بازنگری در اهداف و وظایف نسبت به حذف یا ادغام سازمان هایی که کار مشابه انجام می دهند، اقدام کند که آقای شهردار و معاونین ایشان علیرغم موافقت در جلسات کمیسیونی، به این وظیفه اقدام نکردند.

خزانه دار شورای شهر تصریح کرد: به طور کلی شهرداری آبان سال ۹۹ لایحه مذکور را به شورای شهر ارسال کرد. این لایحه در صحن شورا مورد مخالفت اعضا قرار گرفت و نهایتاً شورا تصمیم به بازگشت لایحه به کمیسیون برنامه و بودجه گرفت.

رسولی ادامه داد: حال مطلب فعلی حاصل تجدید نظر در لایحه قبلی است که آن را شرح می دهم. براساس این لایحه وظیفه مغفول نظارت بر حمل کالا و بار در تهران که جزو وظایف شهرداری است به سازمان پایانه ها اضافه شود و نام این سازمان به سازمان نظارت بر حمل و بار تغییر می باید.

وی عنوان کرد: با عنایت به لزوم تخصصی کردن ماموریت سازمان ها، وظایف ساخت راه، پل و ابنیه فنی شهری به سازمان عمران شهرداری و وظیفه طراحی، ساخت و نگهداری تاسیسات شهری به سازمان عمران مناطق واگذار گردد. پیشنهاد ما نیز ادغام این دو سازمان بود و آقایان شهرداری نیز موافق بودند اما ناگهان امدادهای غیبی موجب مخالفت با این موضوع شد که زور ما هم به این امدادهای غیبی نرسید و تسلیم شدیم.

در ادامه رسولی برخی مواد دیگر این لایحه را شرح داد و کلیات آن به رای گذاشته شد.

در نهایت کلیات این لایحه با ۱۷ رای موافق به تصویب رسید و بررسی پیشنهادات آن به جلسه بعدی شورای شهر موکول شد.