باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱
Thursday, Jun 24, 2021

دسته بندی ها :
استان ها
فضای مجازی با جدیت مراقبت و مدیریت شود
قزوین – رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: با توجه به نزدیک شدن به عرصه انتخابات و بازار داغ شایعه پراکنی، باید فضای مجازی در استان با جدیت مراقبت و مدیریت شود.
خبرگزاری مهرخبرگزاری مهر
( و ۱ سایت دیگر )
۱۲ مهٔ ۲۰۲۱
فضای مجازی با جدیت مراقبت و مدیریت شود

به گزارشخبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان قزوین، حجت‌الاسلام قدرتی در چهارمین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان قزوین گفت: امیدواریم با استفاده از تجربیات سال‌های گذشته، سه انتخابات پیش رو به بهترین شکل و در کمال سلامت و قانونمندی با حضور حداکثری مردم ولایتمدار استان انجام شود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین حضور مسئولانه اعضای ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان را در پیشگیری و رسیدگی به جرایم احتمالی انتخاباتی مهم توصیف کرد و گفت: رعایت کامل اصل بی طرفی توسط اعضا، اجرای دقیق دستورالعمل ابلاغ شده و ورود مستمر و جدی دستگاه‌های متولی برای جذب مشارکت حداکثری مردم، برگزاری انتخابات سالم، بی اثرکردن خط دهی جریان‌های معاند و خنثی کردن عملیات روانی فضای مجازی، بسیار مؤثر و ضروری است.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به عرصه انتخابات و بازار داغ شایعه پراکنی، باید فضای مجازی در سطح استان با جدیت مراقبت و مدیریت شود.

حجت الاسلام قدرتی رصد فضای مجازی را در پیشگیری از وقوع بسیاری از جرایم انتخاباتی مورد تاکید قرارداد و خاطرنشان کرد: باید کسانی که در فضای مجازی و رسانه‌های مختلف با ایجاد فضای التهابی درکشور، مردم را به کاهش مشارکت یا تحریم انتخابات ترغیب می‌کنند شناسایی و با آنان برخورد قاطع و بازدارنده شود.

وی با اشاره به ارسال پرونده‌های انتخاباتی به شورای نظارت استان برای تأئید صلاحیت‌ها، افزود: مساله تأیید کردن کسانی که صلاحیت ندارند بسیار مهم است، چون ورود آن‌ها در مجموعه شورا به منزله ویروس در بدن است و آثار زیانباری به دنبال دارد.

حجت الاسلام قدرتی اظهار داشت: یکی از مشکلات شوراها و شهرداری‌ها پرونده‌های زیادی است که در دستگاه قضائی دارد و این دوره باید شورایی انتخاب شود که هدف آن خدمت به مردم باشد.