باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
جمعه ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۱
Friday, Sep 24, 2021

دسته بندی ها :
بین الملل
دیدار وزیر خارجه عربستان سعودی با شاه اردن
وزیر خارجه عربستان سعودی با سفر به اردن با شاه این کشور درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه رایزنی کرد.
مشرق نیوزمشرق نیوز
۳ اوت ۲۰۲۱
دیدار وزیر خارجه عربستان سعودی با شاه اردن

به گزارش مشرق، «فیصل بن فرحان بن عبدالله» وزیر خارجه عربستان سعودی با سفر به اردن با «عبدالله دوم» شاه این کشور دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدی البلد، دیوان پادشاهی اردن با انتشار تصویری از این دیدار  در صفحه کاربری خود در توییتر گفت:شاه اردن در این دیدار موضع عربستان سعودی در حمایت از اردن را تمجید کرد.

تلویزیون اردن هم گزارش داد، وزیر خارجه عربستان سلام «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان را به پادشاه اردن منتقل کرد و پیامی از جانب وی ارائه داد که در خصوص راه‌های تقویت روابط تاریخی بین دو کشور و افزایش همکاری و هماهنگی در مسائل منطقه‌ای بوده است.

بر اساس این گزارش، پادشاه اردن در این دیدار از موضع عربستان سعودی در حمایت از اردن در مواجهه با چالش‌های مختلف از جمله مساله فتنه‌ای که این کشور در نطفه خفه کرد، قدردانی کرد.

عبدالله دوم افزود:  امنیت اردن و عربستان سعودی یکی است و دو کشور در مقابل همه چالش‌ها  با یکدیگر متحد هستند.

شاه اردن تاکید کرد: روابط میان اردن و عربستان محکم و عمیق است و با شبهات و شایعات متزلزل نمی‌شود و اردن برای عربستان و مردم آن شکوفایی و پیشرفت آروزمند است.

وزیر خارجه عربستان سعودی هم بر اهتمام کشورش برای تحکیم همکاری با اردن تاکید کرد و روابط تاریخی میان دو کشورو رهبران آن را ارج نهاد.