باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱
Thursday, Jun 24, 2021

دسته بندی ها :
استان ها
آزمون استاندارد ۲ هزار و ۳۰۰ نازل سوخت مایع در قزوین اجرا می‌شود
قزوین - ایرنا - مدیرکل استاندارد استان قزوین گفت: ۲ هزار و ۳۰۰ نازل موجود در جایگاه‌های سوخت مایع استان امسال از سوی کارشناسان این دستگاه آزمون می‌شوند.
آزمون استاندارد ۲ هزار و ۳۰۰ نازل سوخت مایع در قزوین اجرا می‌شود

سیروس صارمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال جاری همچنین ۱۸۵ دستگاه نازل موجود در جایگاه های سوخت سی ان جی قزوین مورد آزمون قرار می گیرند.

این مسوول با بیان اینکه آزمون نازل های مستقر در جایگاه های سوخت مایع و سی ان جی هرساله از سوی اداره کل استاندارد انجام می شود، اظهار داشت: هدف از این اقدام ارزیابی صحت عملکرد کمی و کیفی و بررسی ایمنی نازل ها است.

مدیرکل استاندارد قزوین گفت: نازل ها پس از آزمون استاندارد اگر دارای نقص فنی باشند پلمب شده و تا رفع اصلاح اجازه بهره برداری از آنها داده نمی شود.

این مسوول همچنین از پیش بینی ۵۵۰ مورد آزمون باسکول وسایل نقلیه چرخ دار جاده ای از سوی اداره کل استاندارد قزوین در سال جاری خبر داد و گفت: امسال همچنین آزمون چهار هزار مورد وسایل توزین و سنجش در داد و ستدهای عمومی (ترازوهای موجود در فروشگاه ها و اصناف) اجرا می شود.

مدیرکل استاندارد استان قزوین اظهار داشت: آزمون وسایل توزین و سنجش با هدف رعایت حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از کم فروشی احتمالی به شکل دوره ای انجام و ترازوهای معیوب و دارای نقص پلمب می شوند و تا رفع نقص اجازه فعالیت نخواهند داشت.