باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱
Thursday, Jun 24, 2021

دسته بندی ها :
بین الملل
جان باختن یک نظامی دیگر ترکیه در شمال عراق
وزارت دفاع ترکیه از جان باختن یک نظامی دیگر این کشور در شمال عراق خبر داد.
خبرگزاری تسنیمخبرگزاری تسنیم
۲ مهٔ ۲۰۲۱
جان باختن یک نظامی دیگر ترکیه در شمال عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت دفاع ترکیه از جان باختن یک سرباز دیگر این کشور در شمال عراق در نتیجه حمله راکتی خبر داد.
بر این اساس، آنطور که وزارت دفاع ترکیه اعلام کرده، تاکنون 6 سرباز این کشور در چارچوب عملیات پنجه صاعقه در شمال عراق جان خود را از دست داده اند.

از بامداد شنبه هفته گذشته، نیروهای زمینی و هوایی ترکیه عملیاتی را در متینا واقع در شمال عراق آغاز کردند که هدف از آن مقابله با گروه تروریستی پ‌ک‌ک عنوان شده است.

در کنار نیروی زمینی، جنگنده‌های اف16، پهپادهای اطلاعاتی و جنگی و نیز هلی‌کوپترهای آتاک اقدام به پشتیبانی و بمباران منطقه می‌کنند.

ترکیه طی 2 سال گذشته عملیاتهای زیادی را در شمال عراق دنبال کرده است. این عملیاتها برای مقابله با خطر گروه تروریستی پ‌ک‌ک عنوان می‌شود. 

مقامات بغداد و رهبران جریانهای سیاسی اما در این خصوص بارها موضع‌گیری و نارضایتی خود را از این عملیاتها اعلام کرده‌اند. برخی رهبران جریانهای سیاسی و احزاب عراقی ترکیه را تهدید به مقابله در صورت ادامه این عملیاتها کرده‌اند و بغداد نیز از شکایت به سازمان ملل و کاهش روابط با ترکیه در صورت تداوم این عملیاتها خبر داده است.

انتهای پیام/