باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱
Thursday, Jun 24, 2021

دسته بندی ها :
استان ها
بسیج سازندگی قزوین ۲ هزار شغل در مناطق محروم استان ایجاد می‌کند
قزوین- ایرنا- مسوول بسیج سازندگی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: امسال در راستای تحقق شعار سال و فراهم سازی زمینه اشتغال و تولید، ۲ هزار شغل ویژه محرومان در سطح استان ایجاد می‌شود.
بسیج سازندگی قزوین ۲ هزار شغل در مناطق محروم استان ایجاد می‌کند

سرهنگ امیرعلی حسینیانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر آمادگی این سازمان برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی ویژه نیازمندان و محرومان، افزود: به زودی طرح‌های مشترکی را با کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی اجرا خواهیم کرد که زمینه اشتغالزایی و تولید را در استان فراهم می‌کند.

حسینیانی با بیان اینکه سال گذشته ۱۱ میلیارد تومان وام خوداشتغالی با معرفی سازمان بسیج سازندگی در سطح استان پرداخت شد، اظهار داشت: در راستای تحقق راهبرد سال‌ تلاش داریم، ضمن پرداخت وام های خوداشتغالی در سال جاری، موانع پیش روی تولیدکنندگان را رفع کنیم تا مسیر برای ورود دستگاه‌ها در راستای ایجاد اشتغال و تولید هموار شود.

وی تصریح کرد: امسال با توجه به شعار تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها این مجموعه در راستای خدمات‌رسانی در مناطق محروم، برنامه اشتغالزایی برای ۲ هزار نفر را با اختصاص ۶۰ میلیارد تومان با همکاری کمیته امداد استان در حوزه اشتغال پیگیری می‌کند.

این مسوول خاطرنشان کرد: از این میزان ۱۵۰ میلیارد تومان توسط بسیج به این طرح تزریق خواهد شد تا بتوانیم حمایت‌ها و پشتیبانی‌ها را از کارگاه‌های اقتصادی و تولیدی استان داشته باشیم.

۹۸۰ گروه جهادی در استان قزوین فعالیت دارند

مسوول بسیج سازندگی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: در حال حاضر ۹۸۰ گروه جهادی در قالب ۲۲ گروه تخصصی در استان فعال هستند.

حسینیانی افزود: این تعداد گروه جهادی علاوه بر فعالیت‌های محرومیت زدایی و عمران و آبادانی شهرها، روستاها و مناطق محروم استان به دلیل شیوع ویروس کرونا در حوزه مقابله با گسترش این ویروس نیز فعالیت‌های گسترده‌ای دارند.

وی با بیان اینکه تلاش برای مانع زدایی مهم‌ترین سیاست بسیج سازندگی در تحقق شعار سال است، اظهار داشت: تشکیل بسیج سازندگی عامل مهمی در تولید ظرفیت‌های وسیع و خلاقانه در حوزه عمران و محرومیت زدایی از چهره روستاهای دورافتاده و حاشیه شهرهای مختلف است.

حسینیانی با بیان اینکه امسال اجرای بیش از ۱۰۰ طرح عمرانی و محرومیت‌زدایی در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: سازمان بسیج سازندگی با بهره‌گیری از گروه‌های جهادی تلاش می‌کند نقش مهمی در کاهش مشکلات مناطق محروم ایفا کند و در سازندگی نقش موثری داشته باشد.

این مسوول تاکید کرد: مخاطبان اصلی بسیج سازندگی عمدتاً جوانان و به‌ویژه دانشجویانی هستند که در قالب گروه‌های جهادی فعالیت می‌کنند و هم اکنون بیش از ۵۵۰ جهادگر در شهرها و روستاهای استان در حال فعالیت و ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و عمرانی هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به نیاز روستاهای استان بیش از ۴۰ گروه جهادی با حضور نیروهای متخصص دندان‌پزشک در حال ارائه خدماتی از قبیل عصب‌کشی، پرکردن، کشیدن دندان و سایر خدمات این حوزه در روستاهای استان قزوین هستند.

حسینیانی با اشاره به اقدامات عمرانی جهادگران قزوینی، ادامه داد: فعالیت گروه‌های جهادی شامل پروژه‌های کوچک عام المنفعه در روستاها و مناطق کم برخوردار، ساخت مسکن محرومان، تکمیل مساجد، حسینیه‌ها، آب انبار و سدها و اجرای طرح‌های آبرسانی است.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی ما ارائه خدمات به مناطق محروم و دور از دسترس است، خاطرنشان کرد: جهادگران قزوینی در ساخت، مرمت و تعمیر مسکن محرومان در کل استان و خارج از استان به ویژه در خدمات رسانی به مردم در حوادث غیرمترقبه مانند زلزله سی سخت و سیل لرستان حضور چشمگیری داشته اند.

مسوول بسیج سازندگی و محرومیت زدایی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: همچنین گروه‌های جهادی استان طبق تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین،ساخت، بازسازی، تعمیر و مرمت هزار واحد مسکونی ویژه محرومان و افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد را در سطح استان برعهده دارند.

وی با اشاره به اقدامات این نهاد در حوزه اجتماعی در محلات، افزود: این سازمان به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان با بهره‌گیری حداکثری از توان و ظرفیت خود و گروه‌های جهادی در محلات کم برخوردار و حاشیه شهرها فعال است.

حسینیانی با اشاره به اقدامات گروه‌های جهادی در حوزه کرونا تاکید کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون تمامی گروه‌های جهادی در میدان مقابله با کرونا در حوزه‌های مختلف درمانی، آموزش بهداشت، برپایی ایستگاه‌های سلامت، راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک، قرارگاه عملیات مقابله با کرونا و تهیه و توزیع بسته‌های غذایی در قالب حرکت‌های جهادی و رزمایش‌ کمک‌های مؤمنانه حضور چشمگیری داشته‌اند.

وی یادآور شد: همزمان با ماه مبارک رمضان طرح پویش لبخند رمضان توسط گروه‌های جهادی با اولویت کمک به آزادی زندانیان غیر عمد، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی، تهیه و توزیع غذای گرم، توزیع ماسک، ویزیت رایگان پزشکی برای نیازمندان، اهدای خون، نذر نان و احداث و مرمت مسکن محرومان در حال انجام است.