باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
یکشنبه ۱۸ آوریل ۲۰۲۱
Sunday, Apr 18, 2021

دسته بندی ها :
بین الملل
رایزنی خلیل‌زاد و اشرف غنی درخصوص روند صلح افغانستان
نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان در دیدار با رئیس جمهور این کشور درباره تسریع روند صلح رایزنی کرد.
رایزنی خلیل‌زاد و اشرف غنی درخصوص روند صلح افغانستان
  به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما از کابل؛ دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان امروز (دوشنبه) اعلام کرد: «زلمی خلیل زاد» نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان و «محمداشرف غنی» درخصوص تسریع روند صلح و گام‌های بعدی در این روند تبادل نظر کردند.
خلیل زاد امروز همچنین با عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان و حامد کرزی رییس جمهور پیشین این کشور دیدار و درباره بازنگری توافقنامه آمریکا با طالبان، تسریع روند مذاکرات صلح، دور دوم مذاکرات در دوحه، کاهش خشونت‌ها، راه‌های پیشرفت در مذاکرات صلح و دست یافتن به صلح دایمی گفتگو کرد.
پس از روی کار آمدن جو بایدن، این نخستین سفر خلیل زاد نماینده آمریکا در امور افغانستان به کابل است؛ این سفر همزمان با یک سالگی امضای توافقنامه آمریکا با طالبان انجام می‌شود. همزمان با یک سالگی توافق آمریکا با طالبان و سفر خلیل زاد به کابل، انتقاد‌ها از این توافقنامه که نماینده ویژه آمریکا خود نیز آن را امضا کرده، افزایش یافته است. پس از روی کار آمدن جو بایدن، این نخستین سفر خلیل زاد نماینده آمریکا در امور افغانستان به کابل است؛ این سفر همزمان با یک سالگی امضای توافقنامه آمریکا با طالبان انجام می‌شود. همزمان با یک سالگی توافق آمریکا با طالبان و سفر خلیل زاد به کابل، انتقاد‌ها از این توافقنامه که نماینده ویژه آمریکا خود نیز آن را امضا کرده، افزایش یافته است.