باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۰۵ اوت ۲۰۲۱
Thursday, Aug 05, 2021

دسته بندی ها :
استان ها
جشنواره علمی – فرهنگی اصفهان و سن پترزبورگ
جشنواره علمی – فرهنگی اصفهان و سن پترزبورگ از امروز کار خود را آغاز کرد.
جشنواره علمی – فرهنگی اصفهان و سن پترزبورگ

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما  از سن پترزبورگ، جشنواره علمی – فرهنگی اصفهان و سن پترزبورگ از امروز کار خود را آغاز کرد. این جشنواره به مدت دو روز ادامه خواهد یافت.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی <div id="video-display-embed-code_6616915"><script type="text/JavaScript" src="https://www.iribnews.ir/fa/news/play/embed/3144726/6616915?width=350&height=250"></script></div>


کاظم جلالی سفیر کشورمان در فدراسیون روسیه از طریق ویدئو کنفرانس در افتتاحیه جشنواره فرهنگی -علمی اصفهان و سن پترزبورگ سخنرانی کرد.
جلالی با اشاره به سطح عالی روابط دو کشور ایران و روسیه اظهارداشت در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی دچار ضعف جدی هستیم. وی دلیل این معضل را باقی ماندن روس شناسان و ایران شناسان دو کشور در گذشته تاریخی و همچنین فقدان زبان مشترک بین دو کشور دانست.
سفیرکشورمان در فدراسیون روسیه اعلام کرد که دو شهر خواهر خوانده اصفهان و سن پترزبورگ به عنوان پایتخت‌های فرهنگی دو کشور وظیفه دارند تا کمبود‌های فرهنگی را از طریق توجه محتوایی به زبان‌های روسی و فارسی، انتقال تجربیات در بخش‌های مختلف مدیریت شهری و همچنین گسترش زبان‌های روسی و فارسی رفع کنند.
در این جشنواره همچنین تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه اصفهان و دانشگاه دولتی سن پترزبورگ امضا شد.
دانشگاه اصفهان با همکاری دانشگاه سن پترزبورگ، شهرداری اصفهان، کنسولگری روسیه در اصفهان، استانداری شهر سن پترزبورگ، باشگاه سپاهان اصفهان و بخش خصوصی اقدام به برگزاری اولین جشنواره علمی فرهنگی اصفهان - سن پترزبورگ کرده اند.
افتتاح میز سن پتربورگ در دانشگاه اصفهان، افتتاح دفتر روسکی میر در اصفهان، برگزاری نمایشگاه عکس و وبینار خواهر خواندگی دو شهر از دیگر برنامه‌های این جشنواره خواهند بود.