باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
شنبه ۱۶ ژانویهٔ ۲۰۲۱
Saturday, Jan 16, 2021

دسته بندی ها :
بین الملل
ثبت بالاترین میزان فوتی کرونا در آمریکا
تهران – ایرنا- براساس داده‌های دانشگاه "جان هاپکینز"، در ۲۴ ساعت گذشته ۲هزارو ۴۳۹ تن در آمریکا در نتیجه ابتلا به ویروس کرونا فوت شدند که بالاترین رکورد در این زمینه است.
ثبت بالاترین میزان فوتی کرونا در آمریکا

به گزارش ایرنا از فرانس ۲۴، این دانشگاه که داده‌های آن مرجعی برای پیگیری شمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس کووید-۱۹ در آمریکا به شمار می‌رود، اعلام کرد از ساعت ۲۰ و ۳۰دقیقه سه‌شنبه شب تا ۲۰ و ۳۰ چهارشنبه شب (۳۰ دقیقه بامداد به وقت گرینویچ) ۲ هزار و ۴۳۹ نفر در آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

براساس این گزارش، در ۲۴ ساعت گذشته ، ۲۰۰ هزار تن نیز به شمار مبتلایان  به کرونا در آمریکا افزوده شده است.

این دومین روز متوالی است که شمار جان باختگان ناشی از کووید-۱۹ در آمریکا بیش از ۲ هزار نفر در روز است.

آخرین باری که شمار فوتی‌های روزانه در آمریکا رکورد زده بود، به ماه می (اردیبهشت/ خرداد) باز می‌گردد که شیوع کرونا  در ایالات متحده پیک خود را می‌گذراند و بیشترین تعداد جان‌باخته‌ها  ۲ هزار و ۴۰۰ نفر بود.

آمریکا که چند هفته پیش شاهد یک جهش جدید در شیوع کرونا بوده است، با ثبت ۲۶۲ هزار و ۸۰ نفر فوتی بیشترین شمار جان‌باختگان ناشی از کرونا را دارد.

این کشور در سایه مدیریت ضعیف دولت ترامپ همچنین به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در صدر جدول کشورهایی قرار دارد که بیشترین تعداد مبتلا را داراست و تا پایان چهارشنبه شب، بیش از ۱۲ میلیون و ۷۰۰ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در واقع دارای یک پنجم مبتلایان جهان از اواخر سال ۲۰۱۹ و آغاز شیوع این بیماری در چین است.

رشد روز افزون کرونا و افزایش شمار قربانیان این بیماری ویروسی، در آستانه جشن شکرگزاری صورت می‌گیرد، مراسمی که همه ساله آمریکایی‌های زیادی را برای دیدن خانواده‌های خود و جمع شدن سر میز غذاخوری با غذای بوقلمون سنتی روانه سفر می‌کند.

اداره مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده بدون ممنوع کردن سفر شهروندان طی مراسم جشن شکرگزاری، تنها از آنها خواست برای کاهش خطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا از سفر کردن خودداری کنند.

اما انتشار تصاویری که در فرودگاه‌های شلوغ در شیکاگو، واشنگتن و نیویورک در حال سفر هستند، نگرانی زیادی در خصوص تشدید شیوع ویروس کرونا پس از تعطیلات عید پاک در آمریکا به دنبال داشته است.

روند گسترش کرونا در آمریکا در حالی شیب صعودی خود را طی می کند که ترامپ همچنان با کم اهمیت دادن جلوه دادن بحران کرونا و امتناع از پاسخ دادن به نحوه مدیریت خود در کشور، رسانه ها را به بزرگنمایی خطرات کرونا متهم می کند.

ترامپ پیشتر در پیامی توییتری نوشته بود: مدام اخبار جعلی درباره "موارد، موارد، موارد" ابتلا به کرونا منتشر می شود، این موارد شامل بسیاری از افراد کم خطر است.