باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
دوشنبه ۱۹ اکتبر ۲۰۲۰
Monday, Oct 19, 2020

دسته بندی ها :
جامعه
۸۸ هزار نفر در طرح ملی مسکن زمین خود را تحویل گرفته‌اند
وزیر راه و شهرسازی گفت: در طرح ملی مسکن حدود ۸۸ هزار نفر زمین‌شان را تحویل گرفته‌اند و بانک‌ها هم شیوه‌های خود را برای وام‌دهی تغییر داده‌اند.
باشگاه خبرنگاران جوانباشگاه خبرنگاران جوان
۲۳ سپتامبر ۲۰۲۰
۸۸ هزار نفر در طرح ملی مسکن زمین خود را تحویل گرفته‌اند

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: در طرح اقدام ملی مسکن همه مطالب شفاف و ثبت نام به صورت سیستمی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در این طرح افرادی که مدارک خود را تکمیل کرده‌اند سریع‌تر پول را به حساب بانک‌ها واریز کنند تا کار ساخت واحدها آغاز شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در برخی از استان‌ها به صورت مقطعی امکان ویرایش برای افرادی که کدملی و یا نام شهر را اشتباه وارد کردند فراهم شده است، خاطرنشان کرد: در طرح اقدام ملی مسکن ۱۰۰ هزار نفر افتتاح حساب و از این تعداد ۵۰ هزار نفر وجوه خود را به بانک‌ها واریز کردند. در برخی از شهرها زمین به صورت گروهی در اختیار افراد قرار می‌گیرد و تاکنون ۸۸ هزار نفر زمین تحویل گرفته‌اند و افراد زیادی هم به پروژه‌ها معرفی شدند.

اسلامی در رابطه با طرح اعطای ودیعه مسکن تصریح کرد: در طرح ودیعه مسکن بانک‌ها به ترتیب خود را با سامانه طرح ملی مسکن و بخش ودیعه هماهنگ کرده‌اند؛  تاکنون ۳۰ هزار نفر وام دریافت و ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر نیز برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده‌اند که نسبت به هفته گذشته رشد داشته است.

وی در پایان در رابطه با موضوع خانه‌های خالی تاکید کرد: تا این لحظه ۱۰۹ هزار نفر اعتبار سنجی شده‌اند و با توجه به حوزه کاری وزارت راه و شهرسازی به افراد پیام داده شد و از این افراد بازخورد را دریافت کرده‌ایم؛ در نهایت ۱۰۹ هزار نفر اعتبار سنجی شدند که مشخصات آنها را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دادیم.

انتهای پیام/