باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۰۵ اوت ۲۰۲۱
Thursday, Aug 05, 2021

دسته بندی ها :
بین الملل
گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و آرژانتین درباره دموکراسی در نیکاراگوئه
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت، وزرای خارجه ایالات متحده و آرژانتین در تماس تلفنی به بررسی تلاش‌ها با هدف پیشبرد دموکراسی در نیکاراگوئه گفت‌وگو کردند.
خبرگزاری ایسناخبرگزاری ایسنا
۱۲ ژوئن ۲۰۲۱
گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و آرژانتین درباره دموکراسی در نیکاراگوئه

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده با فیلیپه سولا، وزیر خارجه آرژانتین تماس تلفنی داشت و به بررسی مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی درباره پیشبرد دموکراسی و حقوق بشر در نیکاراگوئه پرداخت.

روز چهارشنبه، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده که چهار تبعه نیکاراگوئه از جمله دختر رئیس جمهوری این کشور در فهرست تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفته‌اند.

این تحریم‌ها در واکنش به یکسری از دستگیری‌های خودسرانه سیاستمداران اپوزیسیون پیش از انتخابات ریاست جمهوری نیکاراگوئه صورت گرفته است.

دولت دانیل اورتگا، رئیس جمهوری نیکاراگوئه چند تن از مخالفان سیاسی خود را پیش از انتخابات ریاست جمهوری در این کشور بازداشت کرده است.

آنتونی بلینکن و همتای آرژانتینی‌اش همچنین درباره تداوم توسعه روابط دوستانه بین دو کشور با هدف پیشبرد حقوق بشر و دموکراسی در سراسر آمریکای لاتین گفتگو کردند.

انتهای پیام