باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۱
Thursday, Sep 16, 2021

دسته بندی ها :
ورزش
برخی‌ها از انتقاد ناراحت می‌شوند
قهرمان سابق تیم ملی تکواندو گفت: دلسوزانه ضعف تکواندو را می‌گویم، اما برخی‌ها ناراحت می‌شوند.
خبرگزاری صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
۲۵ ژانویهٔ ۲۰۲۱
برخی‌ها از انتقاد ناراحت می‌شوند

یوسف کرمی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره لیگ برتر تکواندو گفت: بعد از مدت‌ها دوری از ایران ورودم به کشور همزمان شد با برگزاری لیگ برتر، مسابقات را از نزدیک تماشا کردم. دوست داشتم شرایط تکواندوکاران بعد از دوری از مسابقات و تعطیلی ببینم.

تکواندو ضعیف شده است

وی با بیان این که شرایط فنی مسابقات لیگ خوب نبود، افزود: فاصله بین تکواندوکاران از لحاظ تکنیکی و تاکتیکی خیلی زیاد است، چون تکواندوی ما خیلی ضعیف شده است، در حالی که نفرات حاضر در لیگ بهترین‌های تکواندوی ایران هستند، شاید هم برخی از بهترین‌ها نتوانستند، در مسابقات شرکت کنند.

قهرمان سابق تکواندوی جهان گفت: برخی از تکواندوکارانی که واقعاً در حد لیگ نیستند، مسابقه می‌دهند و شاید هم برخی از خوب‌ها بیرون از رقابت مانده اند. نظرم را می‌دهم، امیدوارم دوستان ناراحت نشوند، چون از لحاظ فنی با سایر کشور‌ها فاصله داریم.

وی در پاسخ به این سوال که حضور جوانان و چهره‌های ناشناخته برای جوانگرایی تیم‌ها است، افزود: جوانگرایی فقط برای این دوره نیست، تکواندو هم تازه تأسیس نشده و ما سال‌ها است که در تکواندو لیگ داریم. قبلا هم جوانگرایی داشتیم و من از تیم‌های پایه وارد بزرگسالان شدم، اما ضعف فنی فعلی را بی ارتباط به جوانگرایی می‌دانم.

برخی‌ها در حد لیگ استانی هم نیستند

کرمی گفت: برخی تکواندوکاران حاضر در لیگ حتی در حد مسابقات استانی هم نبودند و این زنگ خطر جدی برای تکواندوی ایران است. نباید فقط دو بازیکن المپیکی را مدنظر قرار دهیم، بعد از المپیک را باید مدنظر قرار دهیم در حالیکه حتی یک تیم کامل برای مسابقات جهانی نداریم.

وی با بیان این که صحبت هایش باعث ناراحتی برخی‌ها شده است، افزود: تعریف و تمجید برایم راحت است و در آن صورت همه من را دوست دارند، اما خودم را عضوی از خانواده تکواندو می‌دانم و زحمات تکواندوکاران را می‌بینم؛ بنابراین باید راه درست را نشان دهیم، و در غیر این صورت از تکواندوی دنیا عقب‌تر می‌افتیم.

دوستان جبهه نگیرند

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو گفت: امیدوارم دوستان کمی دلسوزانه‌تر کار کنند و جبهه نگیرند. اگر ایراد‌ها را می‌گوییم، بپذیرند، چرا که فقط با این تفکر پیروز می‌شویم. تکواندوی دنیا در حال تغییر است و ما هم باید تغییر کنیم. الگوبرداری درست به شرایط خودمان بازمی گردد و باید روی برخی کار‌ها اعتقاد داشته باشیم بعد هم از نظرات دیگران حتماً استفاده کنیم.

وی افزود: تکواندوکار خوب کم نداریم، قهرمانانی داریم که باید از آن‌ها یاد بگیریم. آن‌ها مجموعه فنی خوبی هستند، که باید از این قهرمانان استفاده کنیم. نام بردن برایم سخت است، چرا که ممکن است، ناراحتی بوجود بیاید، اما ما واقعاً آن طور که باید قدرتمند نیستیم.