باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
دوشنبه ۲۴ ژانویهٔ ۲۰۲۲
Monday, Jan 24, 2022

دسته بندی ها :
جامعه
رئیس کل دادگستری خراسان شمالی: تکلیف خودروهای توقیفی را به سرعت مشخص کنید
گروه استان‌ها ـ رئیس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: باید هر چه سریع‌تر تکلیف خودروهای توقیفی مشخص شود.
خبرگزاری تسنیمخبرگزاری تسنیم
۲۵ نوامبر ۲۰۲۱
رئیس کل دادگستری خراسان شمالی: تکلیف خودروهای توقیفی را به سرعت مشخص کنید
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد،  حجت‌الإسلام والمسلمین رضا براتی زاده در جریان بازدید از پارکینگ خودروهای توقیفی، اظهار داشت: طبق بررسی‌های به‌عمل آمده در حال حاضر تعداد 36 دستگاه وسیله نقلیه سبک و سنگین در این پارکینگ نگهداری می‌شوند که 9 مورد آن مصادره ای و باقی‌مانده آنها نیز حسب مورد باید در اسرع وقت تعیین تکلیف شود.

وی ارتقاء سازوکارهای مدیریتی و نظارتی را گامی بسیار مهم و اساسی در صیانت حقوق عامه بر شمرد و افزود: باید تمامی سازوکارهای انجام شده، اعم از مراحل تحویل و نگهداری، استرداد، مصادره و مزایده کاملا قانونی و با حضور اشخاص حقیقی و حقوقی ذی ربط و در اسرع وقت صورت پذیرد تا خدای نکرده موجبات اضرار به غیر و تضییع حقوق دیگران به وجود نیاید.

رئیس کل دادگستری استان با تأکید بر ضرورت حفظ حقوق شهروندی و صیانت از اموال توقیفی افزود:از جمله موارد مؤکد این است که در مرحله انتقال وسائط نقلیه به پارکینگ، جرم و تخلفی صورت نگیرد. لذا انتظار می‌رود نظارت‌ها تا زمان تعیین تکلیف، تقویت شود.

براتی زاده همچنین از عزم جدی دستگاه قضایی به منظور کوتاه کردن فرایند دادرسی و تعیین تکلیف وضعیت وسائط نقلیه توقیفی موضوع قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر خبر داد و اظهار کرد: قطعا بخشی از این مکانیسم به عملکرد قضات در حوزه رسیدگی‌های قضایی بر می‌شود لذا انتظار می‌رود در صدور آراء قضایی و تعیین تکلیف وضعیت این خودروها تسریع شود.

مقام عالی قضایی استان تأکید کرد: روند نظارت ها تا حصول نتیجه مطلوب و رفع مشکلات موجود تداوم خواهد داشت به همین منظور در صدد هستیم تا کارگروه ویژه ای به منظور ساماندهی وضعیت پارکینگ ها ایجاد و نیز جلسات و نشست های هماهنگی برگزار کنیم.

انتهای پیام/311/ش