باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
شنبه ۱۶ اکتبر ۲۰۲۱
Saturday, Oct 16, 2021

دسته بندی ها :
بین الملل
بشار الجعفری: مبارزه با نژادپرستی حقی تمام نشدنی است
معاون وزیر خارجه سوریه بیانیه کشورش را در نشستی که به مناسبت بیستمین سالگرد تصویب برنامه کاری و بیانیه دوربان در سازمان ملل برگزار شد قرائت کرد.
خبرگزاری صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
۲۳ سپتامبر ۲۰۲۱
بشار الجعفری: مبارزه با نژادپرستی حقی تمام نشدنی است

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری سانا، بشار الجعفری، برگزاری کنفرانس دوربان (۲۰۰۱) را رخدادی مهم در مبارزه برای بهبود زندگی میلیون‌ها انسان که قربانی تبعیض و تعصب بودند خواند و گفت عمل و اهتمام به نتایج این کنفرانس مهم است و باید ادامه داشته باشد.

وی افزود: حزب حاکم ترکیه در ادامه سیاست‌های ضد سوری خود همراه با برخی از احزاب سیاسی طرفدار خود در ترکیه و در برخی از کشور‌های غربی، احساسات ضد پناهجویان سوری را شعله ور می‌کند که این امر منجر به آزار و اذیت شهروندان سوری شده است. این اقدامات در راستای کسب رای انتخاباتی انجام می‌شود و پناهجویان سوری به سوخت موتور انتخابات این حزب و همچنین ابزاری برای تحت فشار قرار دادن اتحادیه اروپا تبدیل شده اند.

معاون وزیر خارجه سوریه در ادامه به موضوع فلسطین اشاره کرد و گفت: مقامات اشغالگران اسرائیلی همچنان سیاست تبعیض نژادی را ضد شهروندان سوری در جولان اشغالی به اجرا می‌گذارند و فلسطینیان هم هنوز زیر بار بدترین سیاست‌های نژادپرستانه و تبعیض آمیز قرار دارند به گونه‌ای که فلسطین تنها مکان در جهان است که بعد از سقوط رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی هنوز با چنین رژیمی روبروست.

الجعفری افزود: ربودن انسان‌ها از قاره آفریقا توسط شرکت‌های اروپایی همچنان ادامه دارد و هیچگاه در این مورد عذرخواهی صورت نگرفته است. تخریب مجسمه تاجران برده در آمریکا پیام روشنی داشت مبنی بر اینکه دوران برده داری از ذهن‌ها پاک نمی‌شود و مبارزه با نماد‌های برده داری، حقی است که ادامه خواهد داشت.