باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
جمعه ۰۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۲
Friday, Jul 01, 2022

دسته بندی ها :
استان ها
فعالیت ۱۴ هزار جهادگر در استان همدان
همدان- رییس بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان از فعالیت ۱۴ هزار جهادگر در استان خبر داد.
خبرگزاری مهرخبرگزاری مهر
۱۶ مهٔ ۲۰۲۲
فعالیت ۱۴ هزار جهادگر در استان همدان
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ علی قره باغی دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: اهداف رزمایش جهادگران فاطمی خدمت به مردم است و به نوعی فلسفه خلقت هستند.

وی با بیان اینکه بالاترین مقام عبادت تسلیم در برابر اوامر الهی است و خدمت رسانی به همنوعان فلسفه خلقت و بیانیه مأموریتی ما است، اظهار کرد: انسان برای خدمت رسانی خلق شده و مسیری است که انسان به سعادت ابدی می‌رسد، و وظیفه کارگزاران نظام خدمت به مردم است و مابقی تمام حاشیه است.

رئیس بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با تصریح بر اینکه گروهی در خدمت رسانی اولی تر هستند و محرومان اند و ولی نعمتان هستند، عنوان کرد: خدمت رسانی باعث عمق بخشی نظام و دلسردی دشمنان است و بهترین راه مبارزه خدمت رسانی به مردم است.

سرهنگ قره باغی در ادامه صحبت‌های خود، کمک به کارآمدی نظام جمهوری اسلامی را یکی از این وظایف دانست و افزود: جهادگران با انگیزه ورود می‌کنند و کارآمدی دستگاه را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه در قالب وورد جهادگران، تعداد ۱۶۰ روستا به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان آب رسانی شد، خاطرنشان کرد: تعداد ۴۰ روستا با خیرین آب رسانی و ۷۲ روستا شناسایی شده اند تا آب رسانی شوند.

سرهنگ قره باغی ادامه داد: در حوزه مسکن ۱۰۳ واحد با کمیته امداد قرارداد داریم که در بازه دو ساله انجام می‌شود.

رئیس بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با بیان اینکه گروههای جهادی در رزمایش سامان بهتری دارند و با اقداماتشان تبدیل فرهنگ گفتمان جهادی به گفتمان جامعه را در پی داشته اند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به تربیت نسل تمدنی، مهمترین وظیفه در اردوهای جهادی را توجه به بعد معنوی و تربیت انسان‌ها دانست و افزود: گروه‌های جهادی بزرگترین سرمایه خود یعنی وقت خود را صرف خدمت رسانی می‌کنند.

سرهنگ قره باغی با اشاره به اینکه رزمایش جهادگران فاطمی ۱۰ روزه است و با تاسی از حضرت زهرا (س) نامگذاری شده؛ تصریح کرد: تعداد ۳۳۶ گروه جهادی در رزمایش جهادگران فاطمی با ۱۴ هزار بسیجی جهادگر شرکت و به تعداد ۵۴۵ روستا و حاشیه شهر خدمت رسانی شد.

رئیس بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان به احداث و تجهیز ۱۵۰۰ نیروگاه خورشیدی کوچک و کارهای عمرانی و فرهنگی اشاره کرد و افزود: برپایی میز خدمت از دیگر فعالیت گروه‌های جهادی است که موجب کمک به ایجاد همدلی بین نظام و مردم شده است.