باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱
Thursday, Jun 24, 2021

دسته بندی ها :
استان ها
اخبار انتظامی استان قزوین از شناسایی کارگاه تولید سلاح تا ارز دیجیتال
قزوین - ایرنا - شناسایی کارگاه تولید سلاح های غیرمجاز ، جمع آوری۲۰۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال و تجلیل و تقدیر از سرباز مردم دوست پلیس راهور از جمله خبرهای انتظامی روز سه شنبه استان قزوین است.
اخبار انتظامی استان قزوین از شناسایی کارگاه تولید سلاح تا ارز دیجیتال

به گزارش ایرنا، فرمانده انتظامی استان قزوین از شناسایی وانهدام کارگاه تولید سلاح های غیرمجاز و دستگیری یک نفر در این خصوص در قزوین خبر داد.

سردار "علی ابراهیمی" با اعلام این خبر اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان قزوین با انجام اقدامات اطلاعاتی از فعالیت کارگاه تولید سلاح های غیرمجاز در شهر قزوین مطلع و موضوع شناسایی و دستگیری متهم یا متهمان را در دستور کار قرار دادند.
وی افزود: در تحقیقات و بررسی های انجام شده محل مورد نظر شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی ماموران انتظامی در یک اقدام غافلگیرانه یک متهم را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی استان قزوین گفت : در بازرسی صورت گرفته از مکان مورد نظر، ۱۰ قبضه انواع کلت جنگی، ۹ قبضه میله خودنویسی، ۴ قبضه انواع سلاح شکاری و ۴ قبضه سلاح بادی، ۱۷ تیغه انواع خشاب فلزی جنگی، یک عدد غلاف سرنیزه، ۳۴ عدد لوله فلزی، ۳۲ عدد قنداق چوبی، ۱۲ عدد روکش چوبی (بچه قنداق)، ۲۵ عدد فشنگ شکاری و تعداد ۲۵۰ عدد انواع فشنگ شکاری کشف و ضبط شد.
سردار ابراهیمی تصریح کرد: سلاح های کشف شده غیراستاندار  و خطر ساز بوده است که با ورود به موقع پلیس و انهدام کارگاه از وقوع حوادث ناگوار بعدی جلوگیری به عمل آمد.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد، خاطر نشان کرد: تحقیقات پلیس در این خصوص ادامه دارد

جمع آوری۲۰۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در قزوین
فرمانده انتظامی استان قزوین همچنین از کشف ۲۰۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) قاچاق به ارزش تقریبی ۴۰ میلیارد ریال خبر داد.

سردار "علی ابراهیمی" ، اظهار داشت: مأموران پلیس آگاهی "بوئین زهرا" در انجام تحقیقاتی، از فعالیت تعداد زیادی دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) در یک واحد صنعتی در یکی از روستاهای اطراف این شهرستان مطلع شده و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: مأموران پس از بررسی های تخصصی و میدانی و اطمینان از صحت گزارش های رسیده با هماهنگی قضائی به محل اعزام و موفق به کشف ۲۰۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) بدون مجوز قانونی شدند.
فرمانده انتظامی استان با اشاره به ارزش تقریبی ۴۰ میلیارد ریالی دستگاه های کشف شده از سوی کارشناسان، خاطرنشان کرد: یک متهم در این رابطه دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شد.
سردار ابراهیمی در پایان با تأکید بر برخورد قانونی نیروی انتظامی با سودجویان عرصه اقتصادی کشور از شهروندان خواست، در صورت مشاهده این قبیل جرایم از طریق تماس با سامانه تلفنی ۱۱۰ موضوع را در کوتاه ترین زمان ممکن برای برخورد قاطع با مجرمان اقتصادی به پلیس گزارش کنند.

تجلیل و تقدیر از سرباز مردم دوست پلیس راهور
فرمانده انتظامی استان از سرباز وظیفه شناس" فرشاد مرادی" بخاطر اقدام خداپسندانه با اهدا هدایا و لوح تقدیر تجلیل کرد.
در پی کلیپ منتشر شده در کانال اینستاگرام من و تو از اقدام خداپسندانه سرباز وظیفه "فرشاد مرادی " در کمک به شهروند معلول با ویلچر در گذر از یکی از چهار راه های شهر قزوین و بازتاب این خبر در سایر کانال های اجتماعی و استقبال بالای مردم از این حرکت بی نظیر، فرماندهی انتظامی برآن شد تا در مراسمی از این وظیفه متعهد تجلیل نمایند.
شب گذشته در مراسم ضیافت افطاری کارکنان وظیفه پلیس راه  که با حضور فرمانده انتظامی استان و دیگر مسئولان انتظامی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد از سرباز وطیفه شناس پلیس راهور" فرشاد مرادی" با اهداء لوح  و هدایی تقدیر و تجلیل شد.
دراین مراسم سردار علی ابراهیمی فرمانده انتظامی استان قزوین گفت : امروز، شاهد حضور سربازان در تمامی مجموعه های ناجا که مسئولیت مهم و بزرگ ایجاد نظم و امنیت در کشور را عهده دار هستند، می باشیم.
وی با اشاره به افتخار امیر مومنان علی(ع) به عنوان سرباز اسلام اظهار داشت: ما پیرو ولایت و وارث خون شهدا هستیم و سربازی ولایت افتخار کارکنان ناجا است.
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی سرباز زینت کشور  است و نیروی انتظامی به وجود کارکنان وظیفه که در کنار سایر کارکنان ناجا با تلاش شبانه روزی امنیت و آرامش را برای کشور به ارمغان می آورند می بالد.
فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: در شرایط کنونی که دشمنان مختلف به انحای مختلف سعی در تضعیف روحیه مردم نسبت به نظام مقدس اسلامی را دارند و  لحظه ای از ضربه زدن به این کشور غافل نیستند  همه ما باید با هوشیاری و آگاهی آمادگی مقابله با توطئه های دشمنان را داشته باشیم.
سردار ابراهیمی در پایان بیان داشت: اقدام و حرکت خداپسندانه " فرشاد مرادی" و به تصویر کشیدن جنبه های رافت و مهربانی پلیس و انتشار کلیپ در کانال های اجتماعی نشان داد که پلیس همیشه کنار  مردم و در خدمت مردم است و این افتخاری برای  مجاهدان فی سبیل الله  است.