باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
شنبه ۱۶ اکتبر ۲۰۲۱
Saturday, Oct 16, 2021

دسته بندی ها :
بین الملل
مقام سابق صهیونیست: اسرائیل حرامزاده و جنایتکار است
فرزند اولین وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اذعان کرد این رژیم و دولت یهودی، جنایتکار و حرامزاده و سرنوشت سیاهی در انتظار آن است.
خبرگزاری صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
۲۳ سپتامبر ۲۰۲۱
مقام سابق صهیونیست: اسرائیل حرامزاده و جنایتکار است

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه القدس العربی، فرزند اولین وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اذعان کرد این رژیم و دولت یهودی، جنایتکار و حرامزاده و سرنوشت سیاهی در انتظار آن است.
یعقوب شاریت ۹۵ ساله از مقامات سابق اسرائیل در پست‌های مختلف امنیتی و پسر نخست وزیر و وزیر خارجه اسبق اسرائیل به شدت به این رژیم حمله کرد و با انتقاد شدید از سیاست‌های اسرائیل، آن را به عنوان یک رژیم اشغالگر معرفی کرد.
یعقوب شاریت که از یک خانواده صهیونیست بارز و عضو سابق شاباک است، در مصاحبه‌ای طولانی با ضمیمه روزنامه "هاآرتص" (ترجمه غنیه مالحیس، محقق فلسطینی) گفت که او ضد صهیونیسم شده است و مردم را تشویق می‌کند که فلسطین اشغالی را ترک کنند.
شاریت، پسر وزیر خارجه اول و نخست وزیر دوم رژیم صهیونیستی، در مقدمه این گفتگو تأکید کرد به آنچه می‌گوید، اعتقاد دارد و از آن آگاه است و با وجود داشتن سن بالا، به روشن بینی خود اشاره کرد.
شاریت گفت او نیازی به انتخاب کلمات خود احساس نمی‌کند، زیرا او تیز، قاطع و دقیق است و می‌خواهد برای خوانندگان "پیامی که درک آن دشوار است", ارسال کند.
هاآرتص همچنین نوشت: پسر مردی که "اعلامیه استقلال اسرائیل" را در سال ۱۹۴۸ امضا کرد، روز‌های خود را به عنوان فردی ضد صهیونیسم به پایان می‌رساند و با مهاجرت به اسرائیل مخالف است بلکه مهاجرت از آن را تشویق و روز‌های تاریکی برای اسرائیل پیش بینی می‌کند. او حتی از برنامه‌های هسته‌ای ایران حمایت می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه اسرائیل و پروژه صهیونیسم در شرایطی گناه آلود و به صورت حرام متولد شده اند، می‌افزاید: "این گناه اصلی ما را تعقیب می‌کند و به ما می‌چسبد. ما آن را توجیه می‌کنیم هر چند به ترسی وجودی تبدیل شده است که به طرق مختلف خود را نشان می‌دهد و طوفانی زیر آب است. من به سلامت به سن بالا رسیدم. از نظر مالی، وضعیت من منطقی است، اما من از آینده و سرنوشت نوه‌ها و نتیجه‌های خود می‌ترسم."
شاریت می‌گوید خود را شریک ناخواسته یک دولت جنایتکار می‌داند.
او همچنین گفت اینجا در اسرائیل است و به دلیل سنش، جایی برای رفتن ندارد و این مسئله او را آزار می‌دهد و این اعتراف که اسرائیل در نهایت رژیمی است که کشور دیگری را اشغال کرده است و از آن سوء استفاده می‌کند، هر روز او را همراهی می‌کند و او را رها نخواهد کرد.
هاآرتص فاش می‌کند که خانواده شاریت - متشکل از جیکوب و همسرش رینا به همراه سه فرزند خود، پنج نوه و هشت نتیجه - قبلاً به نیویورک مهاجرت کرده اند. پدربزرگش، یعقوب شرتوک - که وی به نام او نامگذاری شد و نام خانوادگی وی بعداً به "Sharet" تغییر کرد - از بنیانگذاران جنبش پیشگامان فلسطین "بیلو" بود و در سال ۱۸۸۲، پس از یک سری کشتار در روسیه، وارد فلسطین شد.
یعقوب شاریت تأکید می‌کند "تبدیل اکثریت عرب به اقلیت و اقلیت یهودی به اکثریت را غیر اخلاقی می‌داند".
وی در پاسخ به این سئوال که "ترجیح می‌دهید اسرائیلی اشکنازی، سکولار و لیبرال مانند خود را ببینید؟ " گفت: "من صریح صحبت می‌کنم، زیرا چیزی برای پنهان کردن ندارم. هرچه جامعه یک دست‌تر باشد، از سلامت بیشتری برخوردار است. از سرنوشت قوم یهود که ما را به قبیله تقسیم کرده است، ناامید شده ام. من نیز از طبیعت این رژیم ناامید شده ام. وقتی می‌بینم که نخست وزیر اسرائیل کیپا به سر دارد، حالم خوب نیست. این اسرائیلی نیست که من می‌خواهم ببینم. این مکان جدید، که قرار بود نوآوری‌هایی به ارمغان بیاورد، تحت سلطه ناسیونالیست‌های فوق ارتدکس تبدیل به سیاه‌ترین مکان شده است؟ "