باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
چهارشنبه ۱۲ مهٔ ۲۰۲۱
Wednesday, May 12, 2021

دسته بندی ها :
جامعه
شهادت مرزبان هنگ مرزی مریوان در درگیری با اشرار مسلح
فرمانده مرزبانی کردستان از درگيری مرزبانان هنگ مرزی مریوان با اشرار مسلح در منطقه دره نخی مریوان خبر داد و گفت: در این درگیری یکی از مرزبانان غیور به شهادت رسید.
خبرگزاری صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
( و ۳ سایت دیگر )
۴ مهٔ ۲۰۲۱
شهادت مرزبان هنگ مرزی مریوان در درگیری با اشرار مسلح
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، سردار "علیرضا مرزبانی"  اظهار داشت: در شب شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) مرزبانان هنگ مرزی مریوان در حين پايش و مراقبت از نوار مرز، در منطقه مرزی "دره نخی" مریوان با اشرار مسلح درگير شدند که این سربازان ولایت مقتدرانه و با شجاعت با آنان مقابله کردند.

وی افزود: با مقاومت کم نظیر و ایثار نیروهای جان برکف مرزبانی ضمن دفع حمله تروریست ها از نفوذ آنان به خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران جلوگیری به عمل آمد و متجاوزان که عرصه را برخود تنگ دیدند با استفاده از تاريکی شب و پوشش کوهستانی منطقه به سمت خاک کشور مقابل فرار کردند.

سردار مرزبانی تصریح کرد: در اين درگيری ستوان سوم "حسین نامور" با رشادت و مقتدارنه در برابر اشرار مسلح و ضد انقلاب ايستادگس کرد و مجروح شد که با انتقال وی به بیمارستان ، تلاش کادر درمانی و پزشکی برای این مرزبان غیور موثر واقع نشد و به دليل شدت جراحات وارده به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

فرمانده مرزبانی کردستان در پايان ضمن تبريک و تسليت به خانواده اين شهيد والامقام و همرزمانش، خاطر نشان کرد: سلحشوران مرزباني جانانه از مرز‌ها دفاع می کنند و قطعا راه اين شهيدان بزرگوار و ديگر شهدا در دفاع از كشور و ارزش‌های نظام و انقلاب ادامه دارد.

شهید مرزبان "حسین نامور" متاهل و اهل شهرستان قروه بوده و از وی دو فرزند خردسال بنام های امیرعلی و نازنین زهرا به یادگار مانده است.

با توجه به تبادل آتش پرحجم نیروهای خودی شواهد حاکی از وارد شدن تلفات سنگین و مهلکی به عناصر مسلح ضد انقلاب  است که گزارش تکمیلی اعلام خواهد شد.