باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
جمعه ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۱
Friday, Sep 24, 2021

دسته بندی ها :
استان ها
تکواندو، الگوی فرهنگی سایر فدراسیون‌ها
معاون وزیر ورزش: اقدامات فرهنگی و اجتماعی تکواندو الگویی برای سایر فدراسیون‌های ورزشی است.
خبرگزاری صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
۱۶ فوریهٔ ۲۰۲۱
تکواندو، الگوی فرهنگی سایر فدراسیون‌ها

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فدراسیون تکواندو، آقای عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان در مراسم افتتاح مرکز نیکوکاری تکواندو، گفت: تکواندو ایران همواره در کار‌های فرهنگی پیشگام بوده است و فعالیت‌های گسترده‌ای در این بخش دارد. در کنار مجموعه برنامه‌های فنی فدراسیون، شاهد اقدامات موثر و ارزشمند در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی در تکواندو هستیم که الگویی برای دیگر فدراسیون‌ها است.
وی افزود: ورزش کارنامه درخشانی در بخش کمک‌رسانی در موارد مختلف داشته است و همواره شاهد همراهی و همگامی جامعه ورزش بود‌ه‌ایم. اینکه بنای یک کار خیر دائمی در فدراسیون تکواندو گذاشته شده قدم مبارکی است، چرا که این کمک‌ها دیگر مقطعی نخواهد بود.

 تکواندو ماموریت اجتماعی خود را انجام داده است 

همچنین آقای سیدمحمدپولادگر رئیس فدراسیون تکواندو در این مراسم، گفت: فدراسیون تکواندو از سال ۹۴ به غیر از فعالیت‌هایی که در عرصه فرهنگی داشته، به صورت جدی و هدفمند وارد بخش نیکوکاری نیز شده است تا ماموریت اجتماعی خود را ایفا کند.
وی افزود: هر جایی که همدلی و وفاق به وجود آمده است، نتیجه مثبت آن را دیده‌ایم. گام اول برای راه اندازی پویش زکات ورزشی بود که ثمره آن را دیدیم و هم اکنون در ۲۲ استان کشور در حال اجرا است. گام دوم مربوط به پویش نفس قهرمان که سال ۹۵ با حضور تکواندوکاران تیم ملی در بیمارستان مسیح دانشوری آغاز شد و اکنون ۵۰۰ نفر در این بخش عضویت دارند.
رئیس فدراسیون تکواندو گفت: گام سوم پویش دست‌های خدایی بود که در شرایط کرونایی آغاز شد و هیئت‌های تکواندو سراسر کشور در این راه ما را همراهی کردند و بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان کمک جمع آوری شد که به خانواده‌های کم برخوردار تکواندوکار کمک کردیم.
وی افزود: مرکز نیکوکاری تکواندو گام چهارمی است که به همت خانواده تکواندو با توجه ویژه کمیته امداد امام خمینی (ره) آن را افتتاح کردیم. بحث مالی اصلا در این مسیر مطرح نیست و همه قهرمانان و مربیان سرمایه‌های بزرگی در این راه هستند.
مرکز نیکوکاری تکواندو صبح امروز با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان، خانم طاهره طاهریان نایب رئیس کمیته ملی المپیک، برقراری قائم مقام و عسگریان معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره)، کوهساری و اسماعیلیان مدیرکل و مدیر هماهنگی شبکه‌های مردمی و موسسات خیریه، پرپنجی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ع) استان تهران، مهدی میرجلیلی رئیس و شیخ مرادی مدیر امور بانوان سازمان بسیج ورزشکاران و خانواده تکواندو در فدراسیون تکواندو افتتاح شد.
در ادامه از یوسف کرمی و مسعود حجی زواره دو قهرمان ارزنده تکواندو همراه با فیض الله نفجم رئیس هیئت تکواندو استان مازندران و سیده کلثوم حسینی مسئول کمیته فرهنگی مازندان به عنوان سفیران نیکوکار تکواندو تجلیل شد.
رحمت موسیوند به عنوان رئیس مرکز نیکوکاری و فاطمه جلالی نایب رئیس و مدیر اجرایی مرکز انتخاب شدند و فریبرز عسکری سرمربی تیم‌ملی، مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی بانوان و ناهید کیانی کاپیتان تیم ملی به نمایندگی از تیم ملی کمک‌های خود را به مرکز نیکوکاری تکواندو اهدا کردند.

تکواندو، الگوی فرهنگی سایر فدراسیون‌ها تکواندو، الگوی فرهنگی سایر فدراسیون‌ها تکواندو، الگوی فرهنگی سایر فدراسیون‌ها