باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱
Thursday, Jun 24, 2021

دسته بندی ها :
بین الملل
جان باختن یک نظامی ترکیه در ادلب سوریه
یک نظامی ترکیه در ادلب سوریه جان خود را از دست داد و 4 نفر دیگر نیز زخمی شدند.
خبرگزاری تسنیمخبرگزاری تسنیم
۱۱ مهٔ ۲۰۲۱
جان باختن یک نظامی ترکیه در ادلب سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت دفاع ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد که بر اثر حمله راکتی به کاروان نظامیان این کشور در ادلب سوریه، یک نظامی کشته و 4 نفر دیگر زخمی شدند.

در این بیانیه آمده است: روز دوشنبه، 10 ماه می بر اثر حمله راکتی به کاروان  نظامیانمان یک نظامی کشته و 4 نفر دیگر زخمی شدند که مجروحان بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند.

محل شلیک راکت نیز بلافاصله مورد حمله قرار گرفت.

فواد اوکتای معاون رئیس جمهور ترکیه نیز در این خصوص در صفحه مجازی خود نوشت: در منطقه عملیاتی سپر بهار در ادلب سوریه، یک نظامی ما بر اثر حمله جان خود را از دست داد که از خداوند برای او طلب رحمت و آروزی شفای هر چه زودتر مجروحانمان را داریم.

همچنین فخرالدین آلتون رئیس نهاد ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه نیز در حساب مجازی خود با اشاره به این اتفاق نوشت: مقابله ما با تروریسم تا زمان ریشه کن کردن آن با جدیت ادامه خواهد یافت.

ترکیه سومین عملیات خود در شمال سوریه را با عنوان سپر بهار در فوریه 2020 در ادلب سوریه انجام داد.

آنکارا هدف از این عملیات را توقف عملیات ارتش سوریه در ادلب و همچنین مقابله با موج جدید مهاجرت خواند.

استان ادلب همچنان در اشغال گروه‌های تروریستی به سرکردگی جبهه النصره است که از حمایت گسترده و کامل دولت و ارتش ترکیه بهره می ‌برند، ارتش ترکیه با استقرار در مناطقی در ادلب همچنان به حمایت از این گروهها ادامه می دهد و دولت سوریه حضور این نیروها را اشغال توصیف و بر ضرورت خروج فوری آنها تاکید کرده است.

انتهای پیام/