باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
جمعه ۰۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۲
Friday, Jul 01, 2022

دسته بندی ها :
فرهنگ
دانشگاه شهید بهشتی و اویکو تفاهم‌نامه همکاری آموزشی امضا کردند
شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت به‌منظور ایجاد و گسترش همفکری و همکاری در فعالیت‌های آموزشی با دانشگاه شهید بهشتی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. 
شاناشانا
( و ۱ سایت دیگر )
۱۶ مهٔ ۲۰۲۲
دانشگاه شهید بهشتی و اویکو تفاهم‌نامه همکاری آموزشی امضا کردند
به گزارش خبرنگار شانا، تفاهم‌نامه همکاری آموزشی و پژوهشی بین شرکت اویکو  به نمایندگی سعید مومنی، مدیرعامل اویکو و دانشگاه شهید بهشتی به نمایندگی عبدالله رشیدی مهرآبادی، رئیس دانشگاه شهید بهشتی صبح امروز (۲۶ اردیبهشت‌ماه) همزمان با چهارمین روز از برگزاری نمایشگاه بیست و ششم صنعت نفت در محل غرفه شرکت اویک امضا شد.  

بر اساس این تفاهم‌نامه، دو طرف در برگزاری دوره‌های آموزشی نفت، گاز و پتروشیمی به‌صورت حضوری و غیرحضوری برای کارشناسان و متقاضیان داخلی و دیگر کشورها و همکاری با شرکت‌ها و مؤسسه‌های آموزشی فعال در حوزه آموزش نفت، گاز و پتروشیمی در سطح ملی و بین‌المللی همکاری خواهند داشت. 

ارائه سمینارها، دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت، راه‌اندازی، تکمیل و تجهیز مراکز آموزشی و پژوهشی مشترک در منطقه پارس جنوبی، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت به‌منظور ارتقای توان علمی کارشناسان و مدیران اُیکو، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت از طرف اُیکو، برای کارفرمایان اُیکو، پذیرش کارآموز در رشته‌های تحصیلی مرتبط و در چارچوب نیازهای اُیکو و تدوین و تألیف اسناد و مدارک علمی و تبادل آنها از دیگر مفاد این تفاهمنامه قلمداد می‌شود. 

از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه می‌توان به همکاری در تبدیل تجارب اُیکو به دانش فنی، هدایت و حمایت از پایان نامه های تحصیلی به‌ویژه در مقطع دکترا، در راستای محورهای پژوهشی اُیکو، تبادل اطلاعات مرتبط با مسائل همکاری، استفاده متقابل از کتابخانه‌ها و منابع آموزشی، انجام بازدیدهای متقابل علمی برای دانشجویان و اساتید، تولید منابع آموزشی مشترک، تعریف دوره‌های آموزشی مشترک، شرکت در مناقصه‌‍ها و مزایده‌های آموزشی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی به‌صورت مشترک و اطلاع‌رسانی دو طرف به یکدیگر در زمینه فعالیت‌هایی که می‌تواند منجر به همکاری شود، اشاره کرد.

بر پایه این گزارش، مدیرعامل شرکت اویکو در این آیین امضای این تفاهم‌نامه گفت: در این سه روز نمایشگاه ششمین تفاهم‌نامه با شرکت‌های مختلف امضا شد، در این میان تفاهم‌نامه با دانشگاه شهید بهشتی شاید مهم‌ترین تفاهم ما باشد؛  تلاش می‌شود در توسعه اقدام‌های فناورانه و استفاده در پروژه‌های صنعتی تلاش بیشتری کنیم و امیدورایم ثمره آن را در صنایع نفت و گاز ببینیم.

در این آیین رئیس دانشگاه شهید بهشتی با بیان این که شرکت اویکو همکار بسیار مهم ما درباره آموزش نیروی انسانی و ظرفیت‌سازی است، گفت: امیدواریم این تفاهم‌نامه بتواند همکاری دو بخش را افزایش دهد.