باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
یکشنبه ۱۸ آوریل ۲۰۲۱
Sunday, Apr 18, 2021

دسته بندی ها :
بین الملل
دیدار خلیل‌زاد و عبدالله در سالگرد توافق آمریکا با طالبان
نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان با رئیس شورای عالی مصالحه ملی این کشور درباره آخرین تحولات روند صلح دیدار و گفتگو کرد.
دیدار خلیل‌زاد و عبدالله در سالگرد توافق آمریکا با طالبان
   به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما از کابل؛ براساس اعلام شورای عالی مصالحه ملی افغانستان، در دیدار امروز (دوشنبه) «زلمی خلیل زاد» نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان با «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان که با حضور «اسکات میلر» فرمانده کل نظامیان آمریکایی در افغانستان و همچنین معاونان رئیس شورای عالی مصالحه ملی این کشور صورت گرفت، دو طرف درباره مذاکرات صلح، بازنگری توافقنامه آمریکا با طالبان، تسریع روند مذاکرات صلح، دور دوم مذاکرات در دوحه، کاهش خشونت‌ها، راه‌های پیشرفت در مذاکرات صلح و دست یافتن به صلح دایمی بحث و تبادل نظر کردند. پس از روی کار آمدن جو بایدن، این نخستین سفر خلیل زاد نماینده آمریکا در امور افغانستان به کابل است؛ این سفر همزمان با یک سالگی امضای توافقنامه آمریکا با طالبان انجام می‌شود. انتظار می‌رود خلیل زاد با مقامات بلندپایه افغان همچنین شماری از شخصیت‌های سیاسی افغانستان درباره آخرین تحولات روند صلح دیدار و گفتگو کند.
همزمان با یک سالگی توافق آمریکا با طالبان و سفر خلیل زاد به کابل، انتقاد‌ها از این توافقنامه که نماینده ویژه آمریکا خود نیز آن را امضا کرده، افزایش یافته است.