باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
جمعه ۲۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۱
Friday, Jul 23, 2021

دسته بندی ها :
استان ها
آغاز جشنواره علمی فرهنگی اصفهان و سنت پترزبورگ
جشنواره علمی فرهنگی اصفهان و سنت پترزبورگ در دانشگاه اصفهان آغاز شد.
آغاز جشنواره علمی فرهنگی اصفهان و سنت پترزبورگ

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ رئیس دانشگاه اصفهان با اشاره به مرز‌ها و همکاری‌های مشترک ایران و روسیه گفت:همکاری‌های علمی در سطح عالی یکی از زمینه‌های موثر گسترش روابط دو کشور ایران و روسیه است.
هوشنگ طالبی با اشاره به اینکه تاکنون ۵ نشست تخصصی بین دانشگاه‌های ایران و روسیه برگزار شد افزود: برگزاری جشنواره دانشگاه اصفهان و سنت پترزبورگ آغازی بر گسترش همکاری‌های دو طرف است.
وی با اشاره به امضا دو تفاهم نامه بین دانشگاه‌های اصفهان و سنت پترزبورگ گفت:افزایش همکاری‌های علمی، پژوهشی، ادبیاتی و زبان مم‌ترین مفاد این تفاهم نامه‌ها است.


بوریس میستروف سر کنسول روسیه در اصفهان هم در این نشست با اعلام حمایت سرکنسولگیری روسیه برای حمایت از افزایش ظرفیت‌های دو است گفت: گسترش آموزش زبان‌های دو طرف از نکاتی است که باید مورد تاکید قرار گیرد.
قدر الله نوروزی شهردار اصفهان هم در این نشست با اشاره به اینکه این نشست نشان دهنده تکمیل شدن طرح شهروند دیپلمات است گفت: اصفهان جایگاه ممتازی در عرصه بین اللمل دارد وشهرداری اصفهان در ۱۰ سازمان بین اللملی عضو است.
نشست‌های تخصصی این جشنواره فردا به صورت وبینار برگزار می‌شود.

آغاز جشنواره علمی فرهنگی اصفهان و سنت پترزبورگ آغاز جشنواره علمی فرهنگی اصفهان و سنت پترزبورگ آغاز جشنواره علمی فرهنگی اصفهان و سنت پترزبورگ آغاز جشنواره علمی فرهنگی اصفهان و سنت پترزبورگ آغاز جشنواره علمی فرهنگی اصفهان و سنت پترزبورگ آغاز جشنواره علمی فرهنگی اصفهان و سنت پترزبورگ آغاز جشنواره علمی فرهنگی اصفهان و سنت پترزبورگ آغاز جشنواره علمی فرهنگی اصفهان و سنت پترزبورگ آغاز جشنواره علمی فرهنگی اصفهان و سنت پترزبورگ آغاز جشنواره علمی فرهنگی اصفهان و سنت پترزبورگ آغاز جشنواره علمی فرهنگی اصفهان و سنت پترزبورگ