باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱
Thursday, Jun 24, 2021

دسته بندی ها :
جامعه
توزیع بیش از ۳ هزار بسته غذایی ‌بین نیازمندان ‌در طرح همای رحمت
رئیس ‌جمعیت هلال‌احمر شهرستان اصفهان، گفت: طرح همای رحمت ‌در سه مرحله اجرا شده است ‌و در مجموع بیش ‌از سه هزار بسته ‌غذایی از میلاد امام حسن مجتبی (ع)، شب‌های قدر و هفته هلال‌احمر در بین نیازمندانی ‌توزیع شده است که به وسیله جمعیت هلال‌احمر در واحد مددکاری این جمعیت شناسایی شدند.
ایمنا خبرگزاری شهری ایرانایمنا خبرگزاری شهری ایران
( و ۱ سایت دیگر )
۱۰ مهٔ ۲۰۲۱
توزیع بیش از ۳ هزار بسته غذایی ‌بین نیازمندان ‌در طرح همای رحمت

شهریار انصاری طادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص اجرای چند مرحله‌ای طرح همای رحمت در ماه رمضان، اظهار کرد: امسال اجرای طرح همای رحمت مصادف با هفته هلال‌احمر شده است و این طرح از میلاد امام حسن مجتبی (ع) شروع شده و در هفته هلال‌احمر هم ادامه پیدا کرده و تا عید سعید فطر کمک به نیازمندان ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این طرح در سه مرحله اجرا شده است، افزود: بیش از سه هزار بسته غذایی در سه مرحله در میلاد امام حسن مجتبی (ع)، شب‌های قدر و هفته هلال‌احمر بین نیازمندان توزیع شد که این افراد به وسیله واحد مددکاری این جمعیت شناسایی شدند و طی فرآیند تحقیقی که به وسیله خیران و داوطلبان هلال‌احمر صورت گرفته با اثبات نیازسنجی‌ها اقلام غذایی بین آنها توزیع شده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان اصفهان، تصریح کرد: این اقلام ۱۰ نوع جنس با ارزش هر سبد غذایی ۵۰۰ هزار تومان برآورد شده است، عده‌ای از افراد نیازمند با یک برنامه زمان‌بندی شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به جمعیت هلال‌احمر مراجعه کردند و تعدادی از بسته‌های غذایی هم در محلات و مناطق محروم بین نیازمندان توزیع شد.

انصاری طادی، تاکید کرد: امسال از ظرفیت خانه‌های هلال برای شناسایی نیازمندان استفاده شده است، خانه‌های هلال در مقیاس کوچکی از جمعیت هلال‌احمر در محلات واقع شدند و خدمت‌رسانی به مردم در همه زمینه‌هایی که جمعیت هلال‌احمر از جمله توزیع سبدهای معیشتی ارائه می‌کند در این خانه‌ها انجام می‌شود و با توجه به اطلاع از محله و منطقه شناسایی نیازمندان صورت می‌گیرد.

راه‌اندازی ۳۰ خانه هلال در شهرستان اصفهان

وی ادامه داد: تاکنون رویکرد راه‌اندازی خانه‌های هلال در مناطق محروم و حاشیه شهر بوده و بیش از ۳۰ خانه هلال در شهرستان اصفهان دایر شده است، اکنون ۱۵ خانه هلال در شهر اصفهان فعال و ۱۵ خانه دیگر در بخش‌های جرقویه سفلی، کوهپایه، جرقویه علیا و جلگه دایر شده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان اصفهان، گفت: معتقدیم که خانه‌های هلال می‌توانند خدمت را نزد مردم ببرد و از آنجایی که جمعیت هلال‌احمر یک نهاد مردمی است، همه ساختار خانه‌های هلال احمر نیز مردمی، داوطلبانه و با مساعدت معتمدان آن محل است.

انصاری طادی با بیان اینکه طرح همای رحمت امسال تا عید سعید فطر ادامه دارد، افزود: سال‌های گذشته در طرح همای رحمت سفره‌های مهربانی در وعده افطار پهن شدند تا در خدمت نیازمندان، کودکان کار و اقشار ضعیف جامعه باشیم، سال گذشته و امسال با توجه به شرایط کرونا سفره‌های مهربانی در قالب توزیع غذای گرم بوده است.

انصاری طادی، خاطرنشان کرد: تاکنون به همت خیران و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر بیش از سه هزار پرس غذای گرم بین مناطق محروم، نیازمندان، بیماران و کودکان کار توزیع شده است و آمادگی داریم که در همه مناطق و محلات خانه‌های هلال را برای کمک به نیازمندان راه‌اندازی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال‌احمر وارد بحث فطریه نمی‌شود، گفت: به دلیل اینکه محل مصرف فطریه‌ها مشخص شده و در کمیته امداد و بهزیستی است، اما این جمعیت آمادگی دارد که کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم نیکوکار شهر را برای کمک به نیازمندان دریافت کند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان اصفهان، اظهار کرد: شهروندان نیکوکار می‌توانند کمک‌های نقدی خود را برای افراد نیازمند جامعه به شمار حساب ۵۴۰۵۴۰۰۰۹۴ و و شماره کارت ۸۶۶۸-۰۳۷۰-۳۳۷۶-۶۱۰۴ نزد بانک ملت بنام جمعیت هلال‌احمر واریز کنند و اگر کمک‌های آنها غیرنقدی و اقلام غذایی است می‌توانند به مراکز جمعیت هلال‌احمر یا خانه‌های هلال در محل زندگی خود تحویل دهند، خیران می‌توانند خودشان هم در بسته‌بندی و توزیع مواد غذایی در کنار داوطلبان جمعیت هلال‌احمر مشارکت و نظارت لازم را داشته باشند.