باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
یکشنبه ۲۸ نوامبر ۲۰۲۱
Sunday, Nov 28, 2021

دسته بندی ها :
سیاست
حزب موتلفه حوادث تروریستی افغانستان را محکوم کرد
حزب موتلفه با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد؛ بار دیگر اخبار کشتار ناجوانمردانه و غیر انسانی مردم بی گناه افغانستان غم بزرگی بر دل مسلمانان عالم نشاند.
خبرگزاری برناخبرگزاری برنا
( و ۱ سایت دیگر )
۱۶ اکتبر ۲۰۲۱
حزب موتلفه حوادث تروریستی افغانستان را محکوم کرد

به گزارش برنا، به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، در بیانیه روز شنبه این تشکل اصولگرا در واکنش به حواث اخیر تروریستی در افغانستان آمده است:

بار دیگر اخبار کشتار ناجوانمردانه و غیر انسانی مردم بی گناه افغانستان غم بزرگی بر دل مسلمانان عالم نشاند. از فاجعه تأسف برانگیز و غمبار شهادت شیعیان ولایت قندوز در نماز جمعه مسجد سیدآباد چند روزی نگذشته بود که ضایعه دردناک انفجار مسجد امام بارگاه فاطمیه در قندهار، خشم آزادگان و مسلمانان جهان را برانگیخت اما قطعا بر اتحاد مردم، مسلمانان و شیعیان و احزاب  افغانستان خواهد افزود.

این بیانیه افزود: بدون تردید آمریکای جنایتکار که امروز مجبور به خروج ذلت بار از افغانستان شده با حمایت از گروه‌های تروریستی و انجام چنین توطئه‌های شیطانی عملا می‌خواهد به مردم مظلوم آن کشور القاء کند که بر عکس آنچه آمریکا و اذنابش در منطقه تبلیغ می‌کنند، پایان حضور غیر قانونی و اشغالگرانه این کشور در ممالک جهان موجب سلب امنیت و تقویت تروریسم در آنها خواهد شد، ملت مسلمان و هوشمند افغانستان خود پاسخ این جنایت‌ها را به این گروه مزدور شیطان صفت خواهد داد.

حزب موتلفه اسلامی اندوه عمیق خود را به جهت شهید و مجروح شدن تعداد زیادی نمازگزار در این دو انفجار تروریستی استان های  قندوز و قندهار را ابراز می‌دارد و این اقدام جنایتکارانه را که در تناقض با تمام ادیان آسمانی و قوانین انسانی است، محکوم می‌کند، جنایتی که گروهک وهابی تروریستی داعش مرتکب آن شده است. همچنین صمیمانه‌ترین تسلیت‌ها و همدردی‌ها را به ملت شریف و ستم دیده افغانستان به ویژه خانواده‌های داغ دار این فاجعه بزرگ ابراز داشته از خداوند متعال می‌خواهیم به بازماندگان صبر و شکیبایی و به مجروحین شفای عاجل مرحمت فرماید.

حزب موتلفه اعلام کرد: حمله تروریستی گروه داعش به این دو مسجد که در آن صدها تن از شیعیان متدین افغانستان که در حال ادای فریضه نماز جمعه بودند را به خاک و خون کشید، به شدت محکوم است و حزب موتلفه اسلامی آن را یک نسل کشی به تمام معنا می داند و از احزاب جهان و احزاب افغانستانی می‌خواهد که نهایت تلاش خود را در محکومیت گروه داعش و حامیان این گروه تروریستی در افغانستان بکار بندند.

بیشتر بخوانید:
  • تسلیت سید حسن خمینی در پی شهادت جمعی از مردم افغانستان
  • پاکستان حمله تروریستی به افغانستان را محکوم کرد