باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
یکشنبه ۱۸ آوریل ۲۰۲۱
Sunday, Apr 18, 2021

دسته بندی ها :
استان ها
کشف محموله کنسروهای قاچاق و نوشابه‌های انرژی‌زا
جانشین فرماندهی مرزبانی خوزستان از توقیف یک فروند شناور باری و کشف بیش از ۱۰۰ هزار قوطی کنسرو آناناس و نوشابه انرژی‌زا در سواحل آبراه بین‌المللی اروند (آبادان) خبر داد.
کشف محموله کنسروهای قاچاق و نوشابه‌های انرژی‌زا
به گزارش ایمنا، سرهنگ یدالله شرفی، اظهار کرد: در راستای جلوگیری از ورود کالای قاچاق به چرخه اقتصاد داخلی کشور و مبارزه بی‌امان با قاچاقچیان سوخت و کالا، دریابانان پایگاه دریابانی آبادان مستقر در پاسگاه شناور دهانه بهمنشیر موفق شدند که یک فروند شناور باری حامل محموله کنسروهای قاچاق و نوشابه‌های انرژی‌زا را در آب‌های شمالی خلیج‌فارس متوقف کنند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از شناور توقیف شده ۷۲ هزار قوطی نوشابه انرژی‌زا، ۳۰ هزار قوطی کنسرو آناناس و ۸۶ هزار و ۴۰۰ عدد لیوان سفالی را که قاچاق و بدون مجوز قانونی بارگیری شده بودند، کشف کردند.

جانشین فرماندهی مرزبانی خوزستان با اشاره به دستگیری ۶ متهم در این زمینه، تصریح کرد: کارشناسان ارزش تقریبی محموله کشف شده را بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال برآورد کردند که پس از تکمیل پرونده مقدماتی به همراه متهم تحویل مراجع ذیصلاح شد.

سرهنگ شرفی اظهار کرد: دریابانان خوزستان با اشرافیت اطلاعاتی عملیاتی بر آب‌های ساحلی استان هرگونه تحرکات را زیر نظر گرفته و با قانون‌شکنان و مخلان اقتصاد داخلی برخورد جدی می‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان