باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
یکشنبه ۱۸ آوریل ۲۰۲۱
Sunday, Apr 18, 2021

دسته بندی ها :
بین الملل
معرفی کابینه دولت لیبی به پارلمان برای رای اعتماد
عبد الحمید الدبیبه مامور تشکیل کابینه لیبی اعلام کرد به پارلمان این کشور پیشنهاد کرده است دولت وحدت ملی در چارچوب روند صلح تشکیل شود.
خبرگزاری صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
۲۶ فوریهٔ ۲۰۲۱
معرفی کابینه دولت لیبی به پارلمان برای رای اعتماد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از تلویزیون العالم، عبدالحمید الدبیبه ترکیب کابینه خود را در چارچوب مرحله انتقالی برای پایان دادن به هرج و مرج در کشور، در اختیار پارلمان قرار داد. 

شاهر بسطی گزارشگر شبکه در این باره گفت: الدبیبه حدود بیست روز پس از انتخاب خود به عنوان مأمور تشکیل کابینه لیبی در کنفرانس گفتگو که زیر نظر سازمان ملل در ژنو برگزار شد، ترکیب کابینه خود را به پارلمان معرفی کرد تا رای اعتماد دریافت کند. دفتر رسانه‌ای الدبیبه اعلام کرد ترکیب کابینه قبل از آن که به پارلمان معرفی شود در اختیار شورای ریاستی قرار خواهد گرفت. وی تاکید کرد مهلت دریافت رای اعتماد بسیار محدود است. وی تا نوزدهم مارس برای گرفتن رای اعتماد از پارلمان فرصت دارد و پس از آن مأموریت دشوار وی برای اداره دوره انتقالی تا انتخابات آینده آغاز خواهد شد.
در ادامه گزارش آمده است: الدبیبه پس از دریافت رای اعتماد پارلمان و تشکیل کابینه باید آرمان‌های مردم لیبی را که با کمبود نقدینگی، سوخت، قطع برق و تورم افسارگسیخته روبرو هستند تحقق بخشد. این اقدامات زمینه را برای برگزاری انتخابات در دسامبر امسال آماده خواهد کرد.