باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
یکشنبه ۱۸ آوریل ۲۰۲۱
Sunday, Apr 18, 2021

دسته بندی ها :
استان ها
مرکز غیرمجاز آموزش کمک پرستاری در همدان پلمب شد
همدان- ایرنا- مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: یک مرکز غیرمجاز آموزش کمک پرستاری و دستیار پزشک در همدان شناسایی و پلمب شد و متخلفان به مرجع قضایی معرفی شدند.
مرکز غیرمجاز آموزش کمک پرستاری در همدان پلمب شد

محمد کریمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: یک زوج بدون مجوز اقدام به راه اندازی یک مرکز در شهر همدان برای آموزش نحوه تزریق، پانسمان و بانداژ کرده بودند و از هر نفر برای شرکت در این دوره ۸۰۰ هزار تومان دریافت می کردند.

وی اضافه کرد: پس از برگزاری این دوره آموزشی ۲ روزه، مسوول این مرکز اقدام به صدور مدرک شناسایی دوره کوتاه مدت برای افراد می کرد که با وجود گذشت کمتر از یک هفته از فعالیت آن، این مرکز شناسایی و با هماهنگی پلیس اماکن و تعزیرات حکومتی پلمب شد.

 مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: همچنین فرد متخلفی با معرفی خود به عنوان دندانپزشک و دایر کردن مطبی در یکی از نقاط پر تردد شهر همدان اقدام به مداخله در امر پزشکی می کرد.

کریمی ادامه داد: به دنبال سرکشی های محسوس و نامحسوس صورت گرفته این واحد متخلف شناسایی و پلمب شد و با جمع آوری لوازم این مطب لیستی از مشخصات افرادی که پیش این فرد اقدام به معاینه و ترمیم دندان کرده بودند به دست آمد.

وی تاکید کرد: مداخله در امور پزشکی یکی از تخلف هایی است که بخش بهداشت و درمان با آن مواجه بوده که بیشتر مواقع مراجعان به این پزشکان قلابی دچار عارضه های جبران ناپذیر می شوند.

وی اضافه کرد: با وجود سرکشی مستمر و نظارت آشکار و پنهان بر روند فعالیت مطب ها اما از شهروندان درخواست می شود در صورت مواجه با تخلف بهداشتی موضوع را به مدیریت نظارت بر درمان دانشگاه واقع در بلوار آیت الله کاشانی گزارش دهند.