باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱
Thursday, Jun 24, 2021

دسته بندی ها :
سیاست
منافع حزبی و فردی نباید ملاک رد صلاحیت‌ها شود/ نمی‌توانیم مردم را ممیزی کنیم/ تندروها در کشور همیشه هزینه و گرفتاری ایجاد کرده‌اند
فعال سیاسی اصولگرا گفت: لازم است در فعالیت سیاسی دغدغه مردم را داشته و به دنبال دغدغه حزبی نباشیم؛ گاهی شایعاتی می‌شنویم که قصد حذف کامل یک جریان وجود دارد اما من ناامیدانه به قضیه نگاه نمی‌کنم و باید منتظر روزهای آینده بود؛ چرا که اینگونه مباحث همیشه بوده و خواهد بود.
منافع حزبی و فردی نباید ملاک رد صلاحیت‌ها شود/ نمی‌توانیم مردم را ممیزی کنیم/ تندروها در کشور همیشه هزینه و گرفتاری ایجاد کرده‌اند

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، رضا بهمنی با حضور در نخستین نشست مجازی کلاب هاوس ضلع سوم با عنوان "پشت پرده و ناگفته‌های استان قزوین با رضا بهمنی" گفت: در سابقه فعالیت‌های سیاسی 20 ساله برای من همواره  مردم و منافعشان ملاک بوده و اگر بخواهیم این موضوع را مد نظر قرار ندهیم هر جریان و گروه سیاسی که باشد در نهایت محکوم به نابودی و شکست است.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: بهترین قاضی‌ها و تصمیم گیران خود مردم هستند؛ اما برخی این باور و اندیشه پوسیده را دارند که می‌توانند به جای مردم فکر کرده و تصمیم بگیرند که دیدگاهی اشتباه است.

وی سپس درباره مواضع و توییت‌های خود در ارتباط با نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس ابراز کرد: برعکس بسیاری افراد که با نشانه، گنگی و ابهام توییت منتشر می‌کنند، به نوعی در روزهای گذشته مواضع خود را در توییت‌های منتشر شده صریح و شفاف اعلام کردم.

بهمنی ادامه داد: لازم است در فضای سیاسی اعلام مواضع با شجاعت باشد و اگر احساس می‌کنیم حرف ما حق است، باید خیلی واضح و شفاف آن را بیان کنیم و نباید از پیامدهای بیان واقعیات ترسید.

وی ابراز کرد: امروز چه اصولگرا، چه اصلاح‌طلب باید بدانند وجود احزاب و فعالیت‌های سیاسی جزء الزامات و لازمه‌های یک کشور بوده و تاثیرگذار است و بدون آن در کشور موفقیت و دستاوردهای خوبی نخواهیم داشت.

ضرورت توجه به منافع مردم پس از انتخابات

این فعال سیاسی اصولگرا اظهار کرد: فاطمه محمدبیگی از زمانی که نماینده مجلس شد آرام آرام چهره جدیدی از خود را رونمایی کرد و متاسفانه از چند ماه پس از انتخابات با چهره جدیدی از ایشان رو‌به‌رو هستیم که ما علی‌رغم حمایت اولیه در انتخابات اکنون این مواضع را قبول نداریم و آن‌ها را خارج از چارچوب منافع استان و کشور می‌دانیم.

بهمنی ادامه داد: از باب امر به معروف و نهی از منکر تذکراتی ارائه شد و تکلیف را از دوش خود برداشتیم و امیدواریم این موارد باعث شود در رویه‌های این نماینده تغییراتی ایجاد شود و برخی تنوروی‌ها باعث به خطر افتادن منافع مردم نشود.

وی تاکید کرد: پس از پایان فضای انتخابات و منتخب شدن، وظیفه داریم رقابت انتخاباتی را به پایان برده و در خدمت به مردم سبقت بگیریم و تمام افراد را فارغ از اندیشه سیاسی یکسان ببینیم، در واقع ما نمی‌توانیم مردم را ممیزی کنیم.

بهمنی اظهار کرد: نماینده اصلاح‌طلب یا اصولگرا نمی‌تواند افراد حزب مخالف را حذف کند؛ چراکه در بین هر دو جناح نیروهای متخصص و شایسته وجود دارند که برای مردم لازم هستند و باید فعالیت داشته باشند و نباید در حال حذف و جنگ و دعوا باشیم بخشی از مشکلات امروز ما که در جامعه حاکم است برآمده از این دیدگاه است.

وی ادامه داد: نماینده قزوین در مجلس علی‌رغم تمام تذکرات یک رویه غلط را پیشه کرده و آن را ادامه می‌دهد و ما با این روند مخالف هستیم؛ چرا که کار غلط همیشه غلط بوده و کار درست نیز همیشه درست است.

نخ نما شدن تمسک به اینکه ما مقابل زر و زور هستیم

این فعال سیاسی اصولگرا عنوان کرد: متاسفانه خانم زرآبادی به عنوان اولین بانوی نماینده مجلس استان قزوین علی‌رغم اینکه از جریان اصلاحات بود، عملکرد درست و مناسبی نداشت؛ اکنون نیز خانم محمدبیگی عملکرد مناسبی ندارد.

وی ادامه داد: در واقع دو بانوی هم استانی راه یافته به مجلس تا کنون کارنامه قابل قبولی نداشتند و دود این موضوع در نهایت به چشم مردم رفته و از این عملکردها عصبانی می‌شوند؛ درواقع لازم است ضمن داشتن قدرت و مسئولیت در تمام کارها و برخوردها منافع و آرامش مردم را مد نظر داشته باشیم.

بهمنی عنوان کرد: در تمام موارد باید مر قانون و قانون رعایت شود، در روزهای اخیر شاهد این بودیم که طرفداران این نماینده در فضاهای مختلف مطلب تسلیم زر و زور نبودن را مطرح می‌کنند؛ باید توجه داشت که اگر کار خود را درست انجام می‌دهیم نیازی به این اقدامات نیست.

وی ادامه داد: این مدل اظهارات نخ نما شده و بیان اینکه تسلیم زر و زور نیستیم ساخته و پرداخته توهمات و آدرس غلط دادن است؛ چطور امکان دارد عده‌ای از داوطلبان عضویت در شورا به اسم اینکه این افراد زر و زور و زمین‌خوار هستند رد صلاحیت شده اما در مقابل پای صورت جلساتی را امضا کرده و افرادی تایید می‌شوند که در استعلام گیری رد شدند.

این فعال سیاسی اصولگرا بیان کرد: درواقع گویا وضعیت به شکلی است که افرادی که در زمین آن‌ها بازی می‌کنند و در راستای آن‌ها قرار دارند خوب تعریف می‌شوند و افراد مقابل مفسد و حامی زر و زور به شمار می‌آیند و گاهی مجبور می‌شوند برای رای آوردن افراد مد نظر به اشخاص اثرگذار تهمت زده یا به تخریب و رد صلاحیت آن‌ها بپردازند.

ضرورت اولویت دغدغه مردم به دغدغه حزبی

وی با تاکید بر تاثیر و جایگاه گفت‌وگو اظهار کرد: در استان قزوین بعنوان فعال سیاسی که هر یک دغدغه مردم را داریم باید آداب گفت‌وگو داشته و درباره مواضع خود حرف بزنیم.

بهمنی عنوان کرد: این نقدها حرف افراد بسیار دیگری نیز هست که البته بنا بر مصلحت حرف نمی‌زنند؛ اما من به کاری که انجام می‌دهم باور داشته و در فضایی منطقی آماده گفت‌وگو بوده و در بیان واقعیات به کسی تهمتی نمی‌زنیم؛ باتوجه به اینکه ممکن است توییت‌های من به شکایت منتهی شود و باید در دادگاه از خود دفاع کنم سند نیز ارائه داده‌ام.

وی ادامه داد: خانم محمدبیگی از حدود سال 92 در حوزه مسائل سیاسی حضور پیدا کرده پررنگ بود و در دوره قبلی مجلس نیز 60 هزار رای آورد که این میزان از رای برای کاندیدای نوظهور اتفاق مثبتی بوده و دارای ارزش است.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: شاقول و تراز عیار سنجی ما خدمت به مردم است و در پی افرادی نیستیم که دنبال فعالیت‌های پوپولیستی باشند، اکنون نیز به عملکرد این نماینده نقد داریم و بنا نیست به دلیل رای دادن و حمایت اولیه رفتاهای غلط  بعدی افراد را نیز تایید کنیم.

بهمنی گفت: لازم است در فعالیت سیاسی دغدغه مردم را داشته و به دنبال دغدغه حزبی نباشیم؛ گاهی شایعاتی می‌شنویم که قصد حذف کامل یک جریان وجود دارد اما من ناامیدانه به قضیه نگاه نمی‌کنم و باید منتظر روزهای آینده بود؛ چرا که اینگونه مباحث همیشه بوده و خواهد بود.

بهمنی اظهار کرد: در انتخابات پیش رو مشارکت بالا و حداکثری خواهیم داشت؛ چرا که مردم نسبت به آینده کشور خود بی تفاوت نیستند، مردم ما همیشه حماسه آفرین و قهرمان بودند و خواهند بود.

وی ادامه داد: بهترین قاضی و تصمیم‌گیر مردم هستند نباید به جای مردم فکر کرد و هر فردی باید دیدگاه و اندیشه خود را به مردم ارائه کرده و پس از آن مردم تصمیم خواهند گرفت.

این فعال سیاسی اصولگرا عنوان کرد: تندروهای اصلاح طلب به مراتب بدتر از اصولگراها هستند و در مجموع تندروها در کشور همیشه هزینه و گرفتاری ایجاد کردند؛ باید قضاوت را به مردم واگذار کرد، البته که بسیاری از اندیشه‌‎ها پوسیده شده و ما نیاز به بروزرسانی داریم.

وی بیان کرد: ایجاد فضا و فرصت گفت‌وگو فعالیت‌های ارزشمند و خوبی هستند، همه ما نیز دلسوز کشور و استان هستیم و باید افراد را با عملکردشان قضاوت کرد و وظیفه داریم به همه چیز با عینک خوش بینی نگاه کنیم.

بهمنی ابراز کرد: باید متوجه باشیم که در تمام دوره‌های مجلس اشکالات و نقاط قوت و ضعفی وجود داشت و مجلس کنونی نیز همینطور خواهد بود و نمی‌توان سیاه نمایی کرد و باید نگاه و نگرش‌های غلط اصلاح شود.

وی ابراز کرد: اکنون خروج و فرار سرمایه از کشور را داریم که عامل آن نگاه‌هایی است که عرصه را تنگ می‌کنند و به افراد مهر ضد انقلاب و ضد ولایت می‌زنند، این نوع خط کشی کردن‌ها درست نیست و باید با دید و نگاه نو به مسائل نگاه کنیم.

بهمنی در پایان گفت: آینده انتخابات و تصمیم‌گیری آن با مردم است و نمی‌توان برای مردم تصمیم گرفت، مردم حرف خود را 28 خرداد پای صندوق‌های رای می‌زنند و کاندیداها وظیفه دارند خود را بدرستی معرفی کنند و در نهایت امیدواریم که اتفاقات خوب و مثبتی را شاهد باشیم