باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱
Thursday, Jun 24, 2021

دسته بندی ها :
ورزش
بانوی قزوینی در مسابقات فوتبال آسیای مرکزی سوت می‌زند
قزوین – ایرنا – نایب رییس هیات فوتبال استان قزوین گفت: فاطمه نصیری بانوی قزوینی به عنوان داور از ایران برای قضاوت در مسابقات فوتبال آسیای مرکزی (کافا) فراخوانده شده است.
بانوی قزوینی در مسابقات فوتبال آسیای مرکزی سوت می‌زند

طاهره کشتیرانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسابقات فوتبال جوانان بانوان آسیای مرکزی (کافا) از ۱۹ تا ۲۸ خرداد در شهر دوشنبه تاجیکستان برگزار می شود و نصیری به عنوان داور وسط در این مسابقات سوت خواهد زد.

وی اضافه کرد:  کنفدراسیون فوتبال آسیای مرکزی از ۲ نماینده فوتبال ایران برای حضور در مسابقات فوتبال جوانان کافا در تاجیکستان دعوت کرده و فاطمه نصیری و حبیبه ربوی به عنوان داور برای قضاوت در این رقابتها انتخاب شده اند.

کشتیرانی گفت: این داور قزوینی متولد ۱۳۷۴ است و در حال حاضر در لیگ برتر فوتبال کشور به قضاوت می پردازد.

این مسوول ورزشی با اشاره به نحوه دعوت کنفدراسیون آسیا از داوران برای قضاوت در این رقابت ها گفت: آکادمی داوران جوان آسیا هرساله برای تربیت داوران، دوره های چهارساله برگزار می کند که در آنها آزمون های مختلف شامل فیتنس، قانون و مقررات، زبان انگلیسی و ویدیو تست از شرکت کنندگان گرفته می شود.

وی افزود: هرساله امتیازهای شرکت کنندگان جمع بندی می شود و افرادی که بالاترین امتیازها را کسب کرده باشند به کلاس سال بعد دعوت می شوند.

کشتیرانی گفت: داورانی که به پایان چهار سال برسند و بالاترین امتیاز را کسب کرده باشند آماده حضور در مجامع بین المللی برای قضاوت خواهند شد.