باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
یکشنبه ۲۸ نوامبر ۲۰۲۱
Sunday, Nov 28, 2021

دسته بندی ها :
جامعه
مسابقاتی که دانش‌آموزان را دچار استرس کند، مورد تائید آموزش و پرورش نیست
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: پس از تأمین ابزار و تجهیزات آموزشی، باید اطمینان پیدا کنیم یادگیری در دانش‌آموزان اتفاق افتاده است.
مسابقاتی که دانش‌آموزان را دچار استرس کند، مورد تائید آموزش و پرورش نیست

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش، رضوان حکیم‌زاده با حضور در مدرسه شاهد ناحیه یک خرم آباد در نشستی با کادر اجرایی مدرسه، دیدگاه‌ها، مسائل و انتظارات را نسبت به برنامه درسی حوزه‌های تربیت و یادگیری را بیان و اظهار کرد: نقش‌های عوامل اجرایی و آموزشی مدارس بسیار حائز اهمیت می‌باشد و پس از تأمین ابزار و تجهیزات آموزشی، مرحله بعدی این است که اطمینان پیدا کنیم یادگیری در دانش آموزان اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به این که هدف اصلی وزارت آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت دوره کودکی متناسب با اقتضائات کودکی است، افزود: هدف ما تربیت بچه‌ها به صورت تمام ساحتی است و از این که فقط تک بعدی آنها را تربیت کنیم، پرهیز می‌کنیم.

حکیم‌زاده تصریح کرد: در این راستا مسابقاتی که دانش آموزان و کودکان را دچار استرس سخت می‌کند و آنها را تک بعدی بار می‌آورد از نظر ما مورد تأیید نیست و بهتر است که خانواده‌ها اجازه دهند دانش آموزان به صورت طبیعی رشد کنند.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان باید از کودکی خود لذت ببرند و این فرصت را پیدا کنند در بسترهای متنوع و متعددی توانمندی‌های خود را ارائه دهند.