باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
شنبه ۱۶ اکتبر ۲۰۲۱
Saturday, Oct 16, 2021

دسته بندی ها :
بین الملل
ایران هراسی از نتانیاهو به پسرش رسید
پسر نتانیاهو که به اظهار نظرهای جنجالی مشهور است نگرانی خود را از پیوستن روز افزون کشورهای عربی به دایره متحدان ایران ابراز نگرانی کرد.
مشرق نیوزمشرق نیوز
۲۲ سپتامبر ۲۰۲۱
ایران هراسی از نتانیاهو به پسرش رسید

به گزارش مشرق، پایگاه اطلاع رسانی شبکه ۷ تلویزیون اسرائیل به نقل از یائیر نتانیاهو پسر (بنیامین نتانیاهو) نخست وزیر سابق اسرائیل نوشت: پسر نخست وزیر سابق نگرانی خود را از افزایش روز افزون شمار کشورهای عربی که از دایره همسویی با ایالات متحده منفک و به سوی ایران جذب می‌شوند، ابراز داشته و تاکید کرد شمار کشورهای عربی که بعد از فرار آمریکا از افغانستان به ایالات متحده اعتماد خواهند کرد کاهش پیدا می‌کند.

به نوشته این پایگاه عبری زبان پسر نخست وزیر سابق اسرائیل در گفتگویی که امروز چهارشنبه با شبکه خبری آمریکایی "نیوز مکس" وابسته به حزب جمهوری خواه آمریکا انجام شد، این سخنان را اعلام و در مورد منتقدین توافقنامه‌های سازش اخیر با چند کشور عربی گفت: توافقنامه‌های که پدرم به همراه رئیس جمهور ترامپ به انجام رساندند توافقنامه‌هایی واقعی هستند روابط با امارات متحده عربی و بحرین به شدت قوی است آنها توافقنامه‌های واقعی بوده و آنگونه که گفته می‌شود صوری نیستند.

وی مدعی شد اسرائیل امروز هم پیمانی به شدت قدرتمندی با امارات متحده عربی و بحرین در اختیار دارد و این توافقنامه‌ها توانستند چهره خاورمیانه را تغییردهند.