باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
دوشنبه ۲۴ ژانویهٔ ۲۰۲۲
Monday, Jan 24, 2022

دسته بندی ها :
استان ها
راه‌اندازی میزخدمت در شهرک صنعتی فریمان و دیگر اخبار کوتاه خراسان رضوی
مشهد- ایرنا- راه‌اندازی میزخدمت در شهرک صنعتی فریمان، گازگرفتگی و مرگ یک مقنی هنگام حفر چاه در شهر بیدخت گناباد، دستگیری سارق آهن آلات در کاشمر،   مصدوم شدن ۶ نفر بر اثر واژگونی یک دستگاه خودرو در گناباد و برگزاری شب‌ شعر آقای شهید در کاشمر از عناوین اخبار کوتاه روز شنبه در استان خراسان رضوی است.
راه‌اندازی میزخدمت در شهرک صنعتی فریمان و دیگر اخبار کوتاه خراسان رضوی
فریمان - مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: همزمان با هفته بسیج نخستین میز خدمت این شرکت برای شهرکها و نواحی صنعتی در شهرک صنعتی کاویان شهرستان فریمان راه اندازی و به مشکلات ۶ واحد صنعتی رسیدگی شد. علی بهرامی زاده افزود: هدف از راه اندازی میز خدمت در شهرکها و نواحی صنعتی صرفه جویی در وقت و هزینه کارآفرینان و سرمایه گذاران و سهولت دسترسی آنان به مدیران این شرکت برای رفع مشکلات و موانع تولید می باشد. وی ادامه داد: از این پس هر هفته میز خدمت شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی با حضور تعدادی از مدیران معاونتهای مختلف برنامه ریزی، فنی و صنایع کوچک در شرکت خدماتی یکی از شهرکها و ناحیه صنعتی استان مستقر شده و پاسخگوی مشکلات و نیازهای کارآفرینان خواهد بود. مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: خدمات این شرکت در دو بخش سخت افزاری شامل تامین زمین، زیرساختهای برق، آب، گاز، مخابرات و ماشین آلات و بخش نرم افزاری شامل تسهیلات بانکی، آموزش، قوانین، عارضه یابی واحدها و رفع مشکلات آنها در قالب کلینیک کسب و کار، شرکت در نمایشگاه ها و کمک به عرضه محصولات در بازارهای داخلی و خارجی از طریق میز خدمت قابل ارایه است. وی افزود: علاوه بر آن مدیران معاونت صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی هفته ای یک بار به شهرکها و نواحی صنعتی مختلف استان مراجعه کرده و در قالب برگزاری کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، مشکلات واحدهای صنعتی را بررسی می کنند.

گناباد- سرپرست آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گناباد گفت: یک مقنی هنگام حفر چاه ۱۵ متری در شهر بیدخت این شهرستان بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست داد. مهدی رجب نژاد در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی تماس شهروندان مبنی بر گرفتار شدن یک مقنی در چاه، آتش نشانان و نجاتگران به محل اعزام شده و با تجهیزات لازم وی را از درون چاه خارج کردند. وی ادامه داد: کارشناسان اورژانس حاضر در صحنه مرگ وی بر اثر گازگرفتگی در چاه را تایید کردند.

کاشمر- فرمانده انتظامی کاشمر از دستگیری متهم به سرقت با ۱۱ فقره سرقت آهن آلات از ساختمان‌های ناتمام در این شهرستان خبر داد. سرهنگ "حسین احمدی" گفت: در پی شکایت چند نفر از شهروندان مبنی بر سرقت آهن‌آلات از ساختمان‌های ناتمام آن‌ها، ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی شهرستان بعد از انجام تحقیقات و با اشراف اطلاعاتی موفق به شناسایی و دستگیری یک متهم در این خصوص شدند. وی افزود: متهم در اظهارات خود و تحقیقات به عمل آمده به ۱۱ فقره سرقت آهن آلات از ساختمان‌های ناتمام اعتراف و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی راهی مرجع قضایی شد.

گناباد- رییس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد از مصدوم شدن ۶ نفر بر اثر واژگونی یک دستگاه خودرو پراید در این شهرستان خبر داد. دکتر امین زمانی گفت: در پی این حادثه که در کیلومتر ۱۰ جاده گناباد به بجستان روی داد ۲ دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند.

وی افزود: مصدومان این حادثه پس از مراقبتهای اولیه به بیمارستان بهلول گنابادی انتقال یافتند.

کاشمر- مدیر آرامگاه شهید مدرس گفت: در راستای مراسم هشتاد و چهارمین سالگرد شهادت آیت الله سید حسن مدرس، شب‌ شعر "آقای شهید" شنبه شب با حضور شاعران برجسته استان در کاشمر برگزار شد. محمد یعقوبی افزود: در این محفل ادبی تعدادی از شاعران آخرین سروده‌های خود را در زمینه معرفی شخصیت، سیره، افکار و اندیشه‌های شهید مدرس قرائت کردند. وی ادامه داد: همزمان با هشتاد و چهارمین سالگرد شهادت آیت الله مدرس برنامه های مختلفی در آرامگاه وی برگزار می شود.