باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۱
Thursday, Sep 16, 2021

دسته بندی ها :
ورزش
حضور حدادی در لیگ برتر بعد از چهار سال
پرتابگر المپیکی گفت: رقابت‌های لیگ برتر بعد از ۴ سال دوری برایم مهم است، اگر نزدیک ۶۴ متر پرتاب نکنم حضورم در المپیک به صلاح نیست.
خبرگزاری صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
۱۵ ژوئیهٔ ۲۰۲۱
حضور حدادی در لیگ برتر بعد از چهار سال

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ احسان حدادی پرتابگر المپیکی کشورمان در گفتگو با برنامه خط اول رادیو ورزش درباره وضعیت خود پیش از رقابت‌های المپیک توکیو افزود: از پارسال بعد از جراحی ناحیه پا، تمرینات را در جزیره کیش آغاز کردم. هم اکنون در حال تمرینات فیزیوتراپی هستم و از فدراسیون دوومیدانی که توانست شرایط مناسب را برای من فراهم کند سپاسگزارم. حسین توکلی هم به عنوان مربی کنار من است.
وی گفت: این روز‌ها در وضعیت بهتری از لحاظ بدنی هستم و به واسطه سال‌ها ورزش متاسفانه دیسک کمر دارم که فعلا در حال درمان هستم. به هر حال بعد از ۴ سال قرار است در لیگ برتر پیش رو، شرکت کنم. تجربه حضور در ۳ المپیک را در کارنامه دارم و امیدوارم نتیجه خوبی بگیرم. اگر به رکورد ۷۵ متر برسم برایم راضی کننده خواهد بود.
حدادی گفت: شاید آخرین المپیک دوران حرفه‌ای ام را تجربه کنم و بعد از بازی‌های آسیایی به خداحافظی فکر می‌کنم. با این حال رقابت‌های لیگ برتر بعد از ۴ سال دوری برایم مهم است، چون اگر نزدیک ۶۴ متر پرتاب نکنم حضورم در المپیک به صلاح نیست. در دور مقدماتی المپیک اگر ورزشکاری قصد صعود دارد ۶۳ متر به بالا پرتاب کند. در نهایت ۱۲ نفر به فینال می‌رسد و مجدد ۸ نفر به مرحله نهایی می‌روند. اگر آسیب نمی‌دیدم شانس کسب مدال داشتم با این حال تا لحظه آخر تلاش خود را می‌کنم.
پرتابگر المپیکی افزود: جراحی پای من حواشی زیادی را برایم ایجاد کرد. خیلی‌ها نمی‌دانند چه سختی‌هایی را تحمل می‌کنم، اما اکنون خطاب به مسئولان ورزشی و البته کمیته ملی المپیک می‌گویم بهتر است که مربی در المپیک همراه ورزشکار باشد نه اینکه فردی که کاری در ورزش ندارد و در حوزه مدیریتی فعال است با او به این آوردگاه اعزام شود. درخواست حضور حسین توکلی را به عنوان مربی ام داشتم تا کمکم کند.
او ادامه داد: یوسف کرمی به علت استرس بالا در المپیک لندن نتوانست شب راحت بخوابد و باید کسی که کنارش بود به جای مدیر یک مربی باشد. المپیک میدان جداگانه‌ای است و شرایط خاص خود را می‌طلبد. متاسفانه اسم مربی آمریکایی ام و حسین توکلی را برای حضور در توکیو ندادند. کسی که ۲۴ ساله است و به المپیک می‌رود با من که چهارمین المپیک را تجربه کردم فرق دارد. حتما باید مربی ام با من همراه باشد. نیاز به حرف زدن با مربی ام دارم، اما مسئولان ورزشی این مسائل را جدی نمی‌گیرند و از ۸۵ میلیون جمعیت فقط ۵ نفر مدال می‌گیرند.
برنامه خط اول (از گروه ورزش و جامعه) شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۴ از رادیو ورزش به صورت زنده پخش می‌شود.