باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱
Thursday, Jun 24, 2021

دسته بندی ها :
بین الملل
عملیات مشترک نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه در شمال عراق
در نتیجه عملیات مشترک نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه در شمال عراق، 8 عنصر پ ک ک از بین رفتند.
خبرگزاری تسنیمخبرگزاری تسنیم
۹ مهٔ ۲۰۲۱
عملیات مشترک نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه در شمال عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که در نتیجه همکاری سازمان اطلاعات این کشور(میت) و ستاد کل نیروهای مسلح آن، 8 عنصر گروه تروریستی پ ک ک از بین رفتند.

در این بیانیه آمده است: این عملیات در منطقه گارا انجام گرفته که در نتیجه شناسایی شدن محل اختفای 8 عنصر پ ک ک، جنگنده های این کشور اقدام به بمباران محل و از بین بردن این افراد کرده اند.

از بامداد روز شنبه 4 اردیبهشت ماه، نیروهای زمینی و هوایی ترکیه عملیاتی را در متینا واقع در شمال عراق آغاز کردند که هدف از آن مقابله با گروه تروریستی پ ک ک عنوان شده است.

در کنار نیروی زمینی، جنگنده های اف 16، پهپادهای اطلاعاتی و جنگی و نیز هلی کوپترهای آتاک اقدام به پشتیبانی و بمباران منطقه می کنند.

خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه درباره نتایج این عملیات تا روز گذشته اعلام کرد: تاکنون 31 تروریست از پای در آمده اند.

ترکیه طی 2 سال گذشته عملیاتهای زیادی را در شمال عراق دنبال کرده است. این عملیاتها برای مقابله با خطر گروه تروریستی پ ک ک عنوان می شود. 

مقامات بغداد و رهبران جریانهای سیاسی اما در این خصوص بارها موضع گیری کرده و نارضایتی خود را از این عملیاتها اعلام کرده اند. برخی رهبران جریانهای سیاسی و احزاب عراقی ترکیه را تهدید به مقابله در صورت ادامه این عملیاتها کرده اند و بغداد نیز از شکایت به سازمان ملل و کاهش روابط با ترکیه در صورت تداوم این عملیاتها خبر داده است.

انتهای پیام/