باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
سه‌شنبه ۲۷ اکتبر ۲۰۲۰
Tuesday, Oct 27, 2020

دسته بندی ها :
استان ها
عملیات احداث ۲ هزار واحد مسکن محرومان در استان کرمانشاه آغاز شد
قصرشیرین- ایرنا- عملیات احداث ۲ هزار واحد مسکن محرومان در استان کرمانشاه عصر پنجشنبه با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در روستای «گورسفید» از توابع بخش مرکزی شهرستان گیلانغرب آغاز شد.
خبرگزاری جمهوری اسلامیخبرگزاری جمهوری اسلامی
۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰
عملیات احداث ۲ هزار واحد مسکن محرومان در استان کرمانشاه آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، کلنگ زنی یک واحد از ۲ هزار واحد سهمیه مسکن محرومان استان کرمانشاه در جریان سفر معاون رییس‌جمهوری، امروز طی آیینی با حضور علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستای گورسفید شهرستان گیلانغرب در غرب کرمانشاه شروع شد.

نوبخت در این آیین با تاکید بر اتمام ساخت این ۲ هزار واحد مسکونی محرومان تا سال آینده گفت: اقدامات خوبی در زمینه مسکن محرومان بویژه در مناطق روستایی در حال انجام است.

وی اظهار داشت: ابراز خرسندی می کنم که کلنگ زنی واحدهای محرومان با روز چهارم مهرماه روز مقاومت مردم گیلانغرب تقارن یافته و از خداوند استعانت می خواهیم که این واحدها منشا خیر باشد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: این واحدها اقدام مشترک کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که پشتیبانی مالی این طرح را سازمان برنامه و بودجه انجام می دهد و برای افراد کم درآمد و محروم روستایی احداث می شود.

نوبخت گفت: نظارت بر اجرای طرح توسط استاندار کرمانشاه به عنوان نماینده عالی دولت انجام می شود و کمتر از یکسال دیگر کلید این واحدها تقدیم مالکان می شود.

او ادامه داد: وظیفه ای که نظام بر عهده ما گذاشته در کنار خدمت در همه بخش های مختلف کشور این است که از محرومان غافل نشویم.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز گفت: برای واگذاری این واحدها بین واجدان شرایط از میان افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و روستاییان دارای واحد مسکونی کم‌دوام و فاقد درآمد ۲ هزار خانوار انتخاب شده‌اند.

علیرضا تابش افزود: در مجموع برای ساخت این واحدها ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه می شود که سهم هر واحد ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با سود سه درصد و همچنین ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط سازمان برنامه و بودجه است.

وی اظهار داشت: خوشحالم که در روز مقاومت مردم گیلانغرب یکی از بهترین هدایا که ساخت مسکن نیازمندان است انجام می شود و اشک شوق محرومان بدرقه راه ما برای رسیدن به موفقیت است که تا فروردین و اردیبهشت این واحدها تحویل می شود.                              

همچنین رییس سازمان برنامه و بودجه از مرز رسمی پرویزخان به عنوان بزرگترین شاهراه اقتصادی و قلب تپنده صادرات کالاهای غیرنفتی به عراق به صورت هوایی بازدید کرد.

معاون رییس‌ جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، در ادامه سفرهای‌ استانی خود چهارشنبه شب وارد فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه شد.

هوشنگ بازوند استاندار و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی با حضور در فرودگاه از معاون رییس جمهوری استقبال کردند.

رییس سازمان برنامه و بودجه بعد از بازدید از سرسرای ورزشی ۶ هزار نفری، تصفیه خانه آب کرمانشاه و محل احداث باغ موزه دفاع مقدس به شهر هرسین رفت و ۲ هزار و ۴۱ واحد مسکونی بازسازی شده از سیل را در این شهرستان افتتاح کرد.

معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در ادامه این سفر ظهر پنجشنبه در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی در سرسرای شهدای دولت استانداری شرکت کرد و سپس راهی غرب استان شد.

نوبخت در ادامه این سفر بعد از بازدید از پایانه مرزی پرویزخان قصرشیرین و یادمان شهدا و مرکز فرهنگی گیلانغرب در مراسم کلنگ‌ زنی مسکن خانوارهای نیازمند و فاقد سرپناه روستای گورسفید هم شرکت کرد.