باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
دوشنبه ۲۴ ژانویهٔ ۲۰۲۲
Monday, Jan 24, 2022

دسته بندی ها :
استان ها
نماینده اراک در مجلس: رفع مشکلات کارگران به‌ویژه کارگران هپکو و آذراب در اولویت باشد
گروه استان‌ها ـ نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: رفع مشکلات کارگران به‌ویژه کارگران هپکو و آذراب در اولویت باشد.
خبرگزاری تسنیمخبرگزاری تسنیم
۲۷ نوامبر ۲۰۲۱
نماینده اراک در مجلس: رفع مشکلات کارگران به‌ویژه کارگران هپکو و آذراب در اولویت باشد
به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، محمدحسن آصفری در جلسه هیئت رئیسه فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان مرکزی با اشاره به رفع مشکلات کارگری اظهار داشت: استان مرکزی قطب صنعتی کشور است و چرخ صنعت کشور به سبب فعالیت کارخانه‌های مادر استان می‌چرخد اما متاسفانه به سبب تحریم‌ها، مشکلات اقتصادی و رعایت نشدن درست اصل 44 واگذاری کارخانه‌ها به افرادی که اهلیت واگذاری نداشتند، برخی از کارخانه‌ها با مشکلاتی رو‌به‌رو و تعدادی تعطیل و نیمه‌تعطیل شدند در حالیکه اگر کارخانجات از ظرفیت خود به خوبی استفاده کنند استان مرکزی ظرفیت تامین کار برای استان‌های همجوار را دارد و می‌توان از این فرصت استفاده کرد.

وی افزود: یکی از برنامه‌های فراکسیون کارگری سفرهای استانی و بررسی مشکلات و دغدغه‌های کارگران از نزدیک است که شب گذشته هیئت رئیسه این فراکسیون به استان مرکزی و شهر اراک سفر کردند و امروز از تعدادی کارخانه بازدید انجام شد.

نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مشکلات موجود واردات کالا و ماشین‌آلات دست دوم راهسازی، واگن و مشکلات مالی است به همین سبب اگر از واردات جلوگیری و تزریق مالی انجام شود صنعت وضعیت خوبی پیدا می‌کند و چرخ آن به خوبی می‌چرخد.

آصفری تصریح کرد: کارخانه آذرآب ظرفیت بالایی در تولید محصولات خود دارد اما از این ظرفیت آنطور که باید استفاده نمی‌شود و تنها 5 درصد از ظرفیت ماشین‌آلات تولیدی آذراب استفاده می‌شود که با استفاده از این ظرفیت از خروج بخشی از ارز در کشور جلوگیری می‌شود.

وی عنوان کرد: باید به موضوع آذراب ویژه پرداخته شود زیرا در غیراینصورت وضعیت آن بدتر از هپکو می‌شود و به همین سبب باید رفع مشکلات آن در اولویت باشد تا بتوانند ضمانت‌نامه‌های بانکی دریافت کنند همچنین کمیسیون کارگری در استانداری باید فعال شود و رفع مشکلات کارگران به‌ویژه کارگران هپکو و آذراب در اولویت باشد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس در زمینه تعیین‌تکلیف قراردادهای موقت و مستقیم ورود کرده و توجه جدی به معیشت کارگری، تخصیص اعتبار کافی از سوی تامین اجتماعی و وزارت کار برای رفع مشکلات درمانی و تلاش برای بهره‌مندی بیمه کارگران ساختمانی، اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و پیگیری رفع جدی مشکل صدور ضمانتنامه بانکی، بازنشستگی کارگران، ارائه بسته معیشتی و افزایش دستمزد کارگران دارد.

انتهای پیام/713/ش