باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
چهارشنبه ۱۲ مهٔ ۲۰۲۱
Wednesday, May 12, 2021

دسته بندی ها :
جامعه
۷۲ درصد بودجه ۱۴۰۰ صرف پروژه‌های عمرانی می‌شود
شهردار گلپایگان با بیان اینکه برای ایجاد درآمد پایدار شهری از ابتدای سال ۱۴۰۰ بر اساس شیوه نامه سرمایه‌گذاری عمل خواهیم کرد، گفت: ۷۲ درصد بودجه سال ۱۴۰۰ در بخش عمرانی هزینه خواهد شد.
۷۲ درصد بودجه ۱۴۰۰ صرف پروژه‌های عمرانی می‌شود

پیمان شکرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: ایجاد درآمد پایدار راه نجات برای شهرداری‌ها است البته در این باره باید تعریف صحیحی داشته باشیم تا بتوان از پتانسیل بخش خصوصی برای رفع نیازهای شهری استفاده کرد.

وی افزود: شهرداری گلپایگان برای ایجاد درآمد پایدار شهری، استفاده از شیوه‌نامه سرمایه گذاری را در دستور کار قرار داد و این شیوه‌نامه به تأیید وزارت کشور رسیده و در شورای شهر نیز مصوبه گرفته است که از ابتدای سال ۱۴۰۰ بر اساس این شیوه نامه عمل خواهیم کرد.

شهردار گلپایگان با بیان اینکه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری گلپایگان بر مبنای رقم ۱۱۲ میلیارد تومان بسته شده است که ۷۲ درصد بودجه در بخش عمرانی هزینه خواهد شد، افزود: لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری گلپایگان برنامه محور تدوین شده است که در صورت نوسانات قیمت و مشکلات اقتصادی در پیش رو با مشکل رکود مواجه نشویم.

وی افزود: بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری گلپایگان با رویکرد کامل شفاف سازی مالی، توسعه فن آوری‌های نوین، توجه ویژه به خلاقیت و نوآوری در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری تهیه و تنظیم شده است.

شکرزاده خاطرنشان کرد: سال ۹۹ اعمال محدودیت‌ها به دلیل پیشگیری از بیماری کرونا و همچنین نوسانات قیمت در بازار مصالح مورد نیاز باعث عقب افتادن اجرای پروژه‌های پیش‌بینی شده شهری و پیشرفت صد درصدی پروژه‌ها شد که اجرای برخی پروژه‌ها نیز با تلاش بی‌وقفه و شبانه روزی مدیریت شهری به انجام رسید.

وی ادامه داد: در اجرای امر مهم خدمات شهری با سیاست‌های اتخاذ شده و نگارش بودجه شهرداری بر اساس واقعیت‌ها و با تلاش مجموعه شهرداری و همکاری شورای شهر بودجه سال ۹۹ که بر مبنای رقم ۸۶ میلیارد تومان بسته شده بود با افزایش ۱۰۸ درصدی تحقق یافت.

شهردار گلپایگان گفت: تحقق ۱۲۸ درصدی بودجه سال ۹۸ و همچنین تحقق ۱۰۸ درصدی بودجه سال ۹۹ نشان می‌دهد که مسیری که شهرداری برای تدوین بودجه شهرداری در پیش گرفته صحیح و بر مبنای قانون است.

شکرزاده تصریح کرد: پرداخت به موقع حقوق پرسنل، دیون شهرداری و اجرای پروژه‌های عمرانی در دو سال اخیر سبب شده است که نتایج انجام این موضوعات مهم موجب اعتماد شهروندان به مدیریت شهری شود و برای مسئولان قابل لمس باشد.