باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
دوشنبه ۱۹ اکتبر ۲۰۲۰
Monday, Oct 19, 2020

دسته بندی ها :
سیاست
جانشین فرمانده ارتش: نیروهای مسلح بر لبه دانش و فناوری حرکت می کنند
امیر دادرس گفت: نیروهای مسلح کشورمان بر لبه دانش و فناوری حرکت می کنند و تجهیزات و فناوری های داریم که گاهی در دنیای امروز هم موجود نیست اما بیان آنها به مصلحت نیست.
خبرگزاری تسنیمخبرگزاری تسنیم
۲۶ سپتامبر ۲۰۲۰
جانشین فرمانده ارتش: نیروهای مسلح بر لبه دانش و فناوری حرکت می کنند

 به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر محمد حسن دادرس جانشین فرمانده کل ارتش در حاشیه آیین افتتاحیه دوره هشتم دکترای فرماندهی عملیات مشترک و مرکب و دوره سی و یکم کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استفاده از تجارب گرانبهای دوران دفاع مقدس همواره مورد تاکید فرماندهی معظم کل قوا قرار دارد و نیروهای مسلح از جمله ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز تمام تلاش خود را برای استفاده از این تجارب گرانبهای بکار گرفته است.

وی افزود: نیروهای مسلح کشورمان بر لبه دانش و فناوری حرکت می کنند و تجهیزات و فناوری های داریم که گاهی در دنیای امروز  هم موجود نیست اما بیان آنها به مصلحت نیست. این آمادگی که در قبال آن احترام نظام بین الملل را در پی داشته یعنی این قدرت یک واقعیت گویا و غیر قابل انکار است.

جانشین فرمانده کل ارتش تصریح کرد: آمریکایی ها از ابتدای انقلاب هر آنچه توانسته اند انجام داده اند، آیا چیزی بیش از این می توانستند انجام دهند،  آنها بجای این تلاش ها بیهوده بهتر است مشکلات داخلی کشورشان را حل کنند، کشور آنها در حال فروپاشی است بهتراست به دنبال حل مشکلات خودشان باشند. آمریکایی ها بهتر است به دنبال راه حلی برای عدم همراهی بین المللی باشند و به بی اخلاقی های رفتاری خود را توجه کنند.

امیر دادرس خاطر نشان کرد: اگر چه ممکن است امروز در داخل کشور با مشکلاتی روبرو باشیم اما ما نظامی داریم که رهبرش امام گونه است و اخلاق حاکم در سرنوشت سیاسی  و اجتماعی مردم است. اما رهبران آمریکا افتخارشان بی اخلاقی است.

وی اظهار داشت: آنچه ما از آمریکایی ها می دانیم و آنچه در فضای مجازی بیان می شود بسیار متفاوت است. رفتار رئیس جمهور آمریکا چندش آور است، او تا بحال بنابر اعلام خود آمریکایی ها بیش از 20 هزار دروغ از تریبون رسمی گفته است و افتخار او دستگیری پناهندگان مکزیکی و جدا کردن فرزندان آنها از والدین شان است.

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: رئیس جمهور آمریکا روابط نامشروع و نا صحیح با فرزندش را به عنوان یک افتخار اعلام می کند ، این آن چیزی است که در فضای مجازی به عنوان یک الگو معرفی می شود. پس لازم است که همه ما در عرصه مجازی با سواد رسانه ای وارد شویم و توجه کنیم سمت و سوی اخبار چیست.

امیر دادرس با بیان این که قدرت امریکا رو به افول است افزود: امروز کشورهای که در هژمونی آمریکا بودند از او فاصله گرفته اند و ما شاهد ظهور قدرت های جهانی جدید هستیم و یک جانبه گرایی درحال از بین رفتن است. امروز به آن چنان قدرت و عزتی رسیده ایم که اگر کشتی به آن سوی جهان می فرستیم به خوبی ماموریتش را بدونه هیچ مزاحمتی  انجام می دهد ، این سایه قدرت ما در آن منطقه است البته ممکن است ما کمتر قدر آن را بدانیم زیرا فضای مجازی نمی گذارد ما با واقعیت روبرو باشیم.

انتهای پیام/