باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
پنجشنبه ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱
Thursday, Jun 24, 2021

دسته بندی ها :
استان ها
دادستان قزوین: تایید افراد فاقد صلاحیت اثر منفی بر انتخابات شوراهای شهر می‌گذارد
گروه استان‌ها- دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین گفت: همچنان که رد صلاحیت‌ها می‌تواند اثر منفی بر مشارکت مردم بگذارد، اگر افراد فاقد صلاحیت هم تأیید شوند، باز هم اثر منفی بر مردم و انتخابات شوراهای شهر خواهد گذاشت.
خبرگزاری تسنیمخبرگزاری تسنیم
۱۱ مهٔ ۲۰۲۱
دادستان قزوین: تایید افراد فاقد صلاحیت اثر منفی بر انتخابات شوراهای شهر می‌گذارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، محمد قاسمی در جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات و جرائم انتخاباتی استان قزوین که عصر امروز در سالن جلسات شهید سپهبد قاسم سلیمانی برگزار شد، اظهار داشت: همچنان که رد صلاحیت‌ها می‌تواند اثر منفی بر مشارکت مردم بگذارد، اگر افراد فاقد صلاحیت هم تأیید شوند، باز هم اثر منفی بر مردم و انتخابات شوراهای شهر خواهد گذاشت و به همین خاطر بحث احراز صلاحیت یک تیغ دولبه است.

وی با اشاره به این تعبیر مقام معظم رهبری که «رأی مردم حق‌الناس است» گفت: به همین خاطر رسیدگی به صلاحیت افراد و کاندیداها هم در ردیف حق‌الناس قرار دارد و این کار باید در نهایت دقت و تأمل صورت گیرد تا حقی از هیچ کاندیدایی تضییع نشود.

قاسمی ضمن تاکید بر ضرورت امانت‌داری هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر استان قزوین در حوزه احراز صلاحیت‌ها اضافه کرد: صلاحیت فردی و اجتماعی افراد باید در تشخیص صلاحیت‌ نامزدهای شوراهای شهر و روستا مدنظر قرار بگیرد و در بررسی صلاحیت همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند؛ ملاک اعضای هیئت عالی نظارت مرّ قانون باشد.

وی ادامه داد: بررسی صلاحیت‌ها همیشه واجد حساسیت ویژه‌ای است و آنچه که ما را از این آزمون سخت الهی به سلامت عبور می‌دهد، عمل به قانون است که مورد تأکید و تصریح رهبر معظم انقلاب هم بود. ضمن اینکه باید به صورتی عمل کنیم که بتوانیم در روز قیامت پاسخگوی محکمه الهی باشیم و با رفتارهای خود سبب دلسردی دلسوزان نظام و انقلاب اسلامی نشویم.

لزوم رصد مستمر تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی

دادستان قزوین با تاکید بر لزوم صرف وقت بیشتر برای پیشگیری از وقوع تخلفات و جرم‌های انتخاباتی گفت: با توجه به وقوع بحران اپیدمی کرونا و اینکه تبلیغات انتخاباتی متمرکز بر فضای مجازی شده، باید این فضا به صورت مستمر رصد شود تا قبل از وقوع جرائم انتخاباتی از انجام چنین تخلفاتی پیشگیری و جلوگیری کنیم.

قاسمی از تشکیل کارگروه قضایی در زیرمجموعه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی خبر داد و افزود: این کارگروه که در آن قضات دادسرا، دادگاه و ضابطان دستگاه قضا از جمله نهادهای انتظامی و امنیتی حضور دارند، تخلفات انتخاباتی را مستندسازی کرده و احکام و آرای مطرح در حوزه تخلفات انتخاباتی را با خرد جمعی و هم‌افزایی به سرانجام خواهد رساند.

انتهای پیام/ش