باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
یکشنبه ۱۸ آوریل ۲۰۲۱
Sunday, Apr 18, 2021

دسته بندی ها :
استان ها
مجوزی برای خروج مرغ از استان صادر نمی‌شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تا رفع کامل نیاز استان قزوین به گوشت مرغ، هیچگونه مجوزی ‏برای خروج تولیدات به سایر استان‌ها داده نمی‌شود.
مجوزی برای خروج مرغ از استان صادر نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، فاطمه خمسه در بازدید از ۲ کشتگارگاه مرغ در قزوین، گفت: تأمین مرغ استان در اولویت قرار دارد و تا رفع کامل نیاز استان به گوشت مرغ، هیچگونه مجوزی ‏برای خروج تولیدات به سایر استان‌ها داده نمی‌شود.

وی افزود: به مرغداران اعلام شده است که حمل بدون مجوز مرغ به خارج از استان تخلف است و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد ‏جدی خواهد شد. ‏

خمسه اظهار داشت: تولید کنندگانی که نهاده دولتی با نرخ یارانه‌ای دریافت کردند، اما مرغ‌ها را خارج از ‏شبکه توزیع استان عرضه می‌کنند، باید طبق قانون جریمه شوند. ‏

او افزود: به منظور نظارت حداکثری بر عرضه مرغ ، تیم‌های نظارتی سازمان جهاد کشاورزی با همکاری و همراهی اداره کل دامپزشکی و سازمان صمت ‏استان، بازدید‌های مشترکی از کشتارگاه‌ها و مراکز عرضه مرغ استان انجام می‌دهند و این ‏نظارت‌های مستقیم در کنار ابزار‌های نظارتی غیرمستقیم به صورت مداوم ادامه ‏خواهد یافت تا در بازار مرغ شاهد یک تعادل نسبی باشیم.

روزانه بیش از ۱۰۰ تن گوشت مرغ در مراکز عرضه و بازار استان قزوین عرضه می‌شود.