باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
دوشنبه ۱۶ مهٔ ۲۰۲۲
Monday, May 16, 2022

دسته بندی ها :
جامعه
33 هزار معلم ورزش کشور ناجی غریق می‌شوند
رئیس فدراسیون نجات غریق از انعقاد تفاهم نامه همکاری این فدراسیون با وزارت آموزش و پرورش برای آموزش نجات غریق به 33 هزار معلم ورزش کشور خبرداد.
خبرگزاری ایسناخبرگزاری ایسنا
۲۰ ژانویهٔ ۲۰۲۲
33 هزار معلم ورزش کشور ناجی غریق می‌شوند
مهدی حیدری در مجمع انتخابات ریاست هیات نجات غریق استان کرمانشاه که امروز(30 دی) با حضور مسئولین استانی برگزار شد، به پیگیری های انجام شده برای بیمه ناجیان غریق اشاره کرد و گفت: این موضوع، مسئله ای فرادستگاهی است که وزارت کار، تامین اجتماعی و وزارت ورزش و فدراسیون باید با همکاری هم آن را اجرایی کنند.

رئیس فدراسیون نجات غریق در ادامه به وضعیت نظارت بر اماکن آبی اشاره کرد و افزود: در این راستا تفاهم نامه ای را با فدراسیون شنا منعقد کرده ایم تا با هماهنگی بین این دو فدراسیون و هیات های استانی بتوانیم نظارت خوبی بر اماکن آبی داشته باشیم.

حیدری با تاکید بر ارتباط بسیار نزدیک فدراسیون های نجات غریق و شنا باهم، عنوان کرد: زمانی بین این دو فدراسیون اختلاف نظرهایی وجود داشت، اما اکنون با تعاملاتی که باهم پیدا کرده ایم، در واقع مانند یک فدراسیون واحد باهم همکاری می کنیم.

وی اعلام کرد: از هیات های استانی هم انتظار داریم که این تعامل را به مراکز استانی و شهرستانی تسری دهند، چراکه هیات های نجات غریق و شنا در هم تنیده هستند و از هم جدا نیستند.

رئیس فدراسیون نجات غریق به انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با وزارت آموزش و پرورش هم اشاره کرد و گفت: طبق این تفاهم نامه به 33 هزار معلم ورزش آموزش نجات غریق خواهیم داد که هرکدام از آنها می تواند یک سفیر و یک ناجی غریق باشند و آنها نیز به 14 و نیم میلیون دانش آموزش یاد دهند که چطور غرق نشوند.

وی ادامه  داد: در حال انعقاد تفاهم نامه ای هم با سازمان بسیج، بویژه بسیج عشایری هستیم که در راستای کاهش مرگ و میرهای ناشی از غرق شدگی با آنها همکاری کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تاثیرات شیوع بیماری کرونا بر زندگی ناجیان غریق اشاره ای کرد و گفت: طی این مدت بسیاری از اماکن ورزشی از جمله استخرها بسته شدند و از طرفی زمانی هم که بازگشایی شدند، مردم بخاطر ترس از کرونا چندان از آن استقبال نکردند.

رئیس فدراسیون نجات غریق تصریح کرد: این مسائل باعث شد تا ناجیان غریق بسیار متضرر شوند که البته از طریق وزارت ورزش به ادارت کل استان ها ابلاغ شد تا تسهیلاتی برای آنها در نظر بگیرند، اما به حمایت های بیشتری نیاز دارند.

وی در بخش پایانی سخنانی خود به وضعیت رشته های آبی در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: کرمانشاه پتانسیل های بسیار خوبی در رشته های آبی دارد، به گونه ای که در حال حاضر دو ورزشکار رشته واترپلو از این استان لژیونر هستند، درحالی که استان های مدعی حتی یک لژیونر ندارند.

حیدری تاکید کرد: با پتانسیل هایی که کرمانشاه دارد می توانیم به استان های همجوار هم کمک کنیم تا در رشته های آبی رشد کنند.

وی با بیان اینکه هیات های نجات غریق و شنای استان باید فعالیت های بیشتری داشته باشند، عنوان کرد: متاسفانه امسال در مسابقات نجات غریق قهرمانی کشور جای تیمی از کرمانشاه خالی بود که امیدواریم برای سال بعد این اتفاق نیفتد.

انتهای پیام